Aliexpress ürün vergisi

Xaphany

Hectopat
Daha fazla  
Aliexpress'ten yeni kullanıcılara özel olan 0.01 dolarlık ürünlerden alacağım bir adet, fakat bunun için vergi öder miyim bilmiyorum o yüzden bilenlere danışmak istedim yok yere 10-15 lira vermeyeyim. Bilgisi olanlar yazarsa sevinirim.

0.01 i bırakın hediye gelse en az 12-14 lira vergi vereceksiniz.
1 dolarlik ürün için 11.5 lira çıkarttılar bana.

20% vergi değil mi arkadaşlar ben şimdi 40 TL lik bir ürün alacağım. Vergim 8 TL olmaz mı? Birde posta ücreti 5.7 TL mi ne toplam 53-55 TL arası bir şey vermem gerekir.

10 dolarlık bi ürün için 12tl 14 dolarlık için 20tl ödedim. Min 11 küsur lira kesiyorlar zaten.

Cevaplarınız için hepinize teşekkür ederim. Bir sorum daha olacaktı. Dün gece KZ ZST Pro adlı kulaklığı aldım aliexpressten 10.50 dolara denk geldi. Bunun için yüksek vergiler çıkar mı? Çıkarsa zaten kabul etmeyip geri yollayacağım.

Cevaplarınız için hepinize teşekkür ederim. Bir sorum daha olacaktı. Dün gece KZ ZST Pro adlı kulaklığı aldım aliexpressten 10.50 dolara denk geldi. Bunun için yüksek vergiler çıkar mı? Çıkarsa zaten kabul etmeyip geri yollayacağım.
Ürününüzün vergisini hesaplamak için;

Ürün fiyatı + %20 Gümrük Vergisi + %20 ÖTV + 8 TL Gümrük Sunum Bedeli + 0.70 TL Damga Pulu vergisi olarak hesaplayabilirsiniz.

Şayet ürününüz pahalı bir ürünse 1000 veya 1500 € üzeri için de + %18 KDV. ekliyorsunuz.

Sizin ürününüze göre konuşmak gerekirse 23-24 TL gibi bir vergi ödeyeceksiniz.

Ürününüzün vergisini hesaplamak için;

Ürün fiyatı + %20 Gümrük Vergisi + %20 ÖTV + 8 TL Gümrük Sunum Bedeli + 0.70 TL Damga Pulu vergisi olarak hesaplayabilirsiniz.

Şayet ürününüz pahalı bir ürünse 1000 veya 1500 € üzeri için de + %18 KDV. ekliyorsunuz.

Sizin ürününüze göre konuşmak gerekirse 23-24 TL gibi bir vergi ödeyeceksiniz.
Vay arkadaş bu nedir ya yazık günah, teşekkür ederim bilgilendirme için :)

O kadar değildir hocam ya. Bu ilk vergiler çıktığında 92 TL değerinde bir ürün almıştım ve satıcıdan az yazmasını istemiştim. 16 dolar falandı galiba 8 dolar yazıyodu poşetinde. Bu ürün bana 45 TL gibi bir fiyata geldi 9 küsür lira vergi ödedim ve 5.7 TL posta parası bu kadar. @ViooYa
Şimdi yine 40 TL değerinde bir şey almam lazım.53-55 lira arasına gelir diyo düşünüyordum posta dahil.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı