AliExpress kapıda gümrük vergisi alıyor mu?

II. Wilhelm

Hectopat
Makaleler
2
AliExpress'ten bir ürün aldığınız zaman tüm vergilerini ve kargosunu ödemiş olursunuz. Kargo ücretsiz de olabilir ama orası pek mühim değil. Kargo elinize ulaştığında kapıda gümrük vergisi alınıyor mu? Mantıken alınmaması gerekmiyor mu? Sonuçta ödediğiniz tutarın birebir aynısını tekrar ödüyorsunuz. Devlete iki kere vergi ödüyorsunuz, saçmalığın daniskası. Sorun yaşayan insanlar görünce tırstım açıkçası. Sipariş verdiğim ürünü iptal edeceğim eğer böyle bir şey varsa. Çünkü ürün fiyatının %30'unu + 17 TL'sini ödemeniz gerekiyormuş. (kaynak doğru ise).

Dosya Ekleri

• IMG_20230402_110834.jpg
    IMG_20230402_110834.jpg
    142,3 KB · Görüntüleme: 140
Yani kapıda sadece kargomu alıp ücret ödemiyorum. Peki ya kargocu bu ücreti talep ederse benden, nasıl bir tavır sergilemeliyim?
Ödediğimizi gösteririz, öyle bir şey olursa bekle derim şikayet edeceğim derim. Zaten PTT benim altımda hemen de bir şey olacağını sanmam sonuçta ödüyoruz.

Ödediğimizi gösteririz, öyle bir şey olursa bekle derim şikayet edeceğim derim. Zaten PTT benim altımda hemen de bir şey olacağını sanmam sonuçta ödüyoruz.
Boomer bir amca denk gelir kesin bana. Anlamamazlıktan gelip sorun çıkarabilir diye düşünüyorum. En kötü şubeye geri gönderip oradan alırım diye plan yaptım şuan için. (Orada kanıtlayabileceğim bir ortam olacak çünkü).

Boomer bir amca denk gelir kesin bana. Anlamamazlıktan gelip sorun çıkarabilir diye düşünüyorum. En kötü şubeye geri gönderip oradan alırım diye plan yaptım şu an için. (orada kanıtlayabileceğim bir ortam olacak çünkü).

Öyle bir şey olacağını hiç sanmıyorum şu ana kadar başıma hiç gelmedi bence normal gelir verir gider. Dediğiniz gibi yaparsınız eğer bir sıkıntı çıkarsa.

Yeni konular

Geri
Yukarı