AliExpress ürünü teslim alınmazsa Çin'e döner mi?

lülünaz

Hectopat
AliExpress'ten aldığım ürün fazla vergi yüzünden almamayı düşünüyorum. Eğer ürünü almazsam ürün geri Çin'e gider mi? Paramı yatırırlar mı?

Ürün budur. 170 TL vergi kesildi. Bu haksız bir miktar mı, böyle mi olması gerekir? Ürün fiyatını düşük yazdırmak istemiyorum çünkü bu benim için etik değil.

Son düzenleyen: Moderatör:
Üründen ürüne değişiyor Çin'e dönme olayı önemsiz birşeyse ve müşteriye birçok kez ulaşılmak denenmiş ve başarısız olunmuşsa posta ofisinin paketi atma yetkisi var. Ürün Türkiye'de iken anlaşmazlık açarsan zaten direk Red yersin ürünü teslim almanı isterler. Olurda ürün Çin'e dönerse ve tekrardan anlaşmazlık açarsan belli masrafları düşüp iade yaparlar ama bu nereden baksan yaklaşık 1 ayı bulur.
Bundan sonuç çıkmasıda bir ayı bulur ben olsam ürünü teslim aldıktan sonra ödediğim paranın yüksek olmasına itiraz edip iade almaya çalışırdım yoksa ürün çine dönse parayı almak için uğraşacak ve ürünsüz kalacak. En azından ürünü alır kullanır haklı bulunursa sonradan bir iade alır.

Üründen ürüne değişiyor Çin'e dönme olayı önemsiz birşeyse ve müşteriye birçok kez ulaşılmak denenmiş ve başarısız olunmuşsa posta ofisinin paketi atma yetkisi var. Ürün Türkiye'de iken anlaşmazlık açarsan zaten direk Red yersin ürünü teslim almanı isterler. Olurda ürün Çin'e dönerse ve tekrardan anlaşmazlık açarsan belli masrafları düşüp iade yaparlar ama bu nereden baksan yaklaşık 1 ayı bulur.

Bundan sonuç çıkmasıda bir ayı bulur ben olsam ürünü teslim aldıktan sonra ödediğim paranın yüksek olmasına itiraz edip iade almaya çalışırdım yoksa ürün Çin'e dönse parayı almak için uğraşacak ve ürünsüz kalacak. En azından ürünü alır kullanır haklı bulunursa sonradan bir iade alır.

Hocam ürünün fiyatı yüksek değil gümrük ücreti yüksek. AliExpress gümrük ücreti yüksek diye para iadesi yapar mı 50-100 TL arası gibi.

Hocam ürünün fiyatı yüksek değil gümrük ücreti yüksek. AliExpress gümrük ücreti yüksek diye para iadesi yapar mı 50-100 TL arası gibi.

AliExpress yapmaz vergi dairesi yapar senin itirazını haklı bulurlarsa eğer. Vergiyi ödemeden itiraz edersen sonucu beklerken ürünü Çin'e gönderebilirler o yüzden ödedikten sonra itiraz et dedim ben ama son karar sende.

AliExpress'ten aldığım ürün fazla vergi yüzünden almamayı düşünüyorum. Eğer ürünü almazsam ürün geri Çin'e gider mi? Paramı yatırırlar mı?

Ürün budur. 170 TL vergi kesildi. Bu haksız bir miktar mı, böyle mi olması gerekir? Ürün fiyatını düşük yazdırmak istemiyorum çünkü bu benim için etik değil.
100TL olmalıydı vergi. PTT'yi ara.

Geri
Yukarı