AliExpress ürünü teslim alınmazsa Çin'e döner mi?

lülünaz

Hectopat
AliExpress'ten aldığım ürün fazla vergi yüzünden almamayı düşünüyorum. Eğer ürünü almazsam ürün geri Çin'e gider mi? Paramı yatırırlar mı?

Ürün budur. 170 TL vergi kesildi. Bu haksız bir miktar mı, böyle mi olması gerekir? Ürün fiyatını düşük yazdırmak istemiyorum çünkü bu benim için etik değil.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aliexpress vergi aracında 160Tl civarı vergi gelir diyor en fazla. Bugüne kadar orda yazanın yarısı bile gelmedi bana, siz PTT takip kısmından mı gördünüz 170TL olduğunu? Bu vergiyle tr satış fiyatından pahalıya geliyorsa almayın gitsin tekrar, ama yine mantıklı derseniz alın.
Merhaba hocam. Aşağıdaki görselden daha az vergi ödeyeceğimizi mi söylüyorsunuz? (Yazan miktardan azını)
Arama Sonuçları - PTT Gönderi Takip - Google Chrome 31.03.2021 12_01_16.png

Merhaba hocam. Aşağıdaki görselden daha az vergi ödeyeceğimizi mi söylüyorsunuz? (Yazan miktardan azını)Eki Görüntüle 950170
Hayır hocam, burada PTT gönderi takip kısmı yani vergi kesilmiş artık ödemeniz gereken tutar bu. AliExpress Vergi Hesaplama Aracı (2021) - AliExpress Rehberi böyle bir site var ve aliexpress tahmini ne kadar vergi geleceğini hesaplıyor alışveriş öncesi fikir vermesi açısından. Sizin ürününüz gümrükten geçmiş vergilendirilmiş, orada yazanı ödeyeceksiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı