Aliexpress üzerinden uygun fiyata bilgisayar parçaları alınır mı?

TheDifferent

Decapat
Arkadaşlar ben Aliexpress'de dolaşırken uygun fiyata toplu parçalar gördüm. Fiyatları piyasaya göre uygun fakat bunlar alınır mı sizce?
.
.
.

Bir de Amd Ryzen Threadripper 1900x 3.8 Ghz Am4 16 Mb Cache 180 W İşlemci Fiyatları ve Özellikleri bunun fiyatının yüksek olması gerekmiyor mu güzel bir işlemcimi sizce.

Son düzenleyen: Moderatör:
Alınmasına alınır fakat aldığın ürünlerin vergisini ülkeye girince ödeyeceksin. Otur hesapla buradan almanla bariz bir fiyat farkı oluyorsa değerlendirilebilir. Öbür türlü bulaşmamanı tavsiye ederim. Kargo bekleyeceksin, ürün hatalı çıkarsa uğraşacaksın vs.

Threadripper oyun için güzel değil. O model her zaman ucuz. Çok güç tüketiyor ve Threadripper uyumlu anakartlar çok pahalı.

Global garantili ürünler bulursan al, yoksa garantisiz ürün almış olursun. Fiyatlar bana yeterince uygun gelmedi, vergiyi de katarsak pahalı gibi.

Son düzenleme:
Arkadaşlar ben Aliexpress'de dolaşırken uygun fiyata toplu parçalar gördüm. Fiyatları piyasaya göre uygun fakat bunlar alınır mı sizce?
.
.
.

Bir de Amd Ryzen Threadripper 1900x 3.8 Ghz Am4 16 Mb Cache 180 W İşlemci Fiyatları ve Özellikleri bunun fiyatının yüksek olması gerekmiyor mu güzel bir işlemcimi sizce.
Attığın linklerdeki fiyatlar çok da ucuz değil. Arada en fazla 400TL kadar fark oluyor ki gümrük vergisi de en az 200TL olur. 200TL farkla garantili ürün almak varken bence onlara gerek yok.

Attığın işlemci ise 8/16 olan iyi bir işlemci. R5 3600 civarı bir çoklu çekirdek performansı var. O fiyata iyi ama büyük ihtimalle onun anakartları pahalıdır.

Geri
Yukarı