Bilgisayar parçaları üzerinden ticaret yapmak

Nieagerams

Hectopat
Daha fazla  
Selamun aleykum arkadaşlar. Technopat Sosyal'deki pek çok kişi donanım parçalarına yeterince hakim. Piyasayı kolaylıkla öğrenebilir. Çok tutulan kartları burada herkes bilir. Ben de biliyorum elhamdülillah neyse sizce meşhur internet sitelerinde ikinci el/sıfır olarak al-sat yaparak kazanabilir miyim? Ticaretini yapmak istediğim bütçe küçük. Mesela 100 TL'ye alırım, 125-150'ye satarım. Alacağım şeyler de küçük çaplı olacak zaten. Komple bilgisayar yerine mesela sadece ekran kartını alıp satacağım. Bilgisayar ile sınırlı olmak zorunda da değil telefon olabilir, konsol olur. Ne dersiniz? Sizce başarılı olabilir miyim? Piyasada çok fazla dolandırıcı var çekiniyorum aslında ama ticaret böyledir bazen çok zarar edersin bazen çok kazanırsın.
Bu işi daha önce deneyen var mı?

Alanına gerçekten hakimseniz ve sermayeniz varsa başlayın. Eğer büyük paralara girmek istemiyorsanız ufak bir meblağ gözden çıkararak girebilirsiniz.

Son düzenleme:
Pek fazla bilmiyorum ama ben kendi düşüncemi söyleyecek olursam, şahsen ben bir ekipman parçası alacaksam üzerine 50-100 daha verip daha güvenilir, sıfır gibi seçeneklere yöneliyorum. Ekipman üzerinde de çoğu kişinin bu şekil yapacağı kanaatindeyim. Hevesini kırmak gibi olmasın ama bilemedim çok iş yapar mı

Nerede yaşadığınıza bağlı, eğer İstanbul'da falan değilseniz çok zor. Çünkü ucuz ürünler genelde orada bulunuyor. Ben Konya'dayım Sahibinden'e 3-4 günde bir ekran kartı ilanı konuluyor onlar da aşırı pahalı. Al-sat yapabilmek bundan dolayı imkansız.

Alanına gerçekten hakimseniz ve sermayeniz varsa başlayın. Eğer büyük paralara girmek istemiyorsanız ufak bir meblağyı gözden çıkararak girebilirsiniz.

Hakim olduğumu düşünüyorum hocam. Zaten ufak şeylerle başlayacağım. Tecrübe edinirim hem, ileride daha büyük bütçeli alım satım yaparım.

Pek fazla bilmiyorum ama ben kendi düşüncemi söyleyecek olursam, şahsen ben bir ekipman parçası alacaksam üzerine 50-100 daha verip daha güvenilir, sıfır gibi seçeneklere yöneliyorum. Ekipman üzerinde de çoğu kişinin bu şekil yapacağı kanaatindeyim. Hevesini kırmak gibi olmasın ama bilemedim çok iş yapar mı?

Yok hocam neden hevesim kırılsın sonuçta cahillik yapıp bu işten zarar da elde edebilirim. Tavsiyeniz başımın tacı.

Kâr da zarar da edebilirsiniz. Hepsiburada gibi sitelerde mağaza açarsan sıkıntı olmaz.

Elbette ticaret de her şey mümkün. Ben mağaza açmaktan ziyade popüler bir sitede hızlı al-sat düşünüyorum.

Nerede yaşadığınıza bağlı, eğer İstanbul'da falan değilseniz çok zor. Çünkü ucuz ürünler genelde orada bulunuyor. Ben Konya'dayım sahibindene 3-4 günde bir ekran kartı ilanı konuluyor onlarda aşırı pahalı. Al-sat yapabilmek bundan dolayı imkansız.

İstanbul'a yakınım. Bir de hızlı yapmasam da olur aslında.

Pek fazla bilmiyorum ama ben kendi düşüncemi söyleyecek olursam, şahsen ben bir ekipman parçası alacaksam üzerine 50-100 daha verip daha güvenilir, sıfır gibi seçeneklere yöneliyorum. Ekipman üzerinde de çoğu kişinin bu şekil yapacağı kanaatindeyim. Hevesini kırmak gibi olmasın ama bilemedim çok iş yapar mı
Arkadaş bu konuda biraz haklı. Özellikle virüsün olduğu şu dönemde ekipman satmak biraz daha zor. Bizim platformda 320 TL'ye G502 Hero satamadığımı düşünürsek pek umut verici değil ki bende kar amacı da yok. Daha çok orta-büyük OEM parçaların ticaretine girilebilir. Arıza türüne bağlı olarak risk ekipmana göre çok daha fazladır. Bu tip işler küçük küçük başlanarak, öğrenerek yapılacak işler bana kalırsa. Zamanla kendini geliştirip bir ışık görürsen işi büyütebilirsin.

Arkadaş bu konuda biraz haklı. Özellikle virüsün olduğu şu dönemde ekipman satmak biraz daha zor. Bizim platformda 320 TL'ye G502 Hero satamadığımı düşünürsek pek umut verici değil ki bende kar amacı da yok. Daha çok orta-büyük OEM parçaların ticaretine girilebilir. Arıza türüne bağlı olarak risk ekipmana göre çok daha fazladır. Bu tip işler küçük küçük başlanarak, öğrenerek yapılacak işler bana kalırsa. Zamanla kendini geliştirip bir ışık görürsen işi büyütebilirsin.
Teşekkürler öneri için. Sürekli al-sat yerine nokta atışı da yapılabilir. Mesela denk gelirsin alırsın uyguna ciddi bir kar payı koyup satarsın. Ben böyle şeyleri çok gördüm.

Hocam yanlış anlamayın ama bu tarz işleri ilk yapanlar bir marka oldu adeta itopya, teknobiyotik, inventus, vs. Vs. Bu tarzda pek çok site mevcut ve bunların sermayeleri çok büyük dost acı söyler lafını lütfen hatrınızdan çıkarmayınız şahsen ben olsam bu biraz önce saydığım markalardan alış veriş yaparım belki sizin firmanıza kıyasla 100-200 fazla öderim ama yine onlardan alırım içim rahat eder haksız mıyım ?

@YKaeen öneriniz için teşekkürler. :)
Hocam yanlış anladınız beni galiba. Ben zaten bir firma olmak istemiyorum. Bireysel olarak bazı şeyleri ucuza alıp satmak istiyorum. Yeri gelir ayda bir satış yaparım mesela. Öyle yani.

Yeni konular

Geri
Yukarı