Aliexpress ve eBay Güvenilir Mi?

Güvenebilirsin özellikle aliexpress ödemeler bünyesinde toplanır ürün eline geçtikten sonra satıcıya ödeme yapılır. Üründe arıza kırık ya da sahtecilik varsa dispute tıklarsın sorunu yazarsın satıcı ile iletişime geçip sorunu çözmeye çalışırsın ama satıcı yardımcı olmaya kabul etmezse, Aliexpress sana verdiği garanti prosedürü gereği, para iadesi vb opsiyonlar sunar. Başta neden satıcıya yönlendirdiğini merak edersen amaç arayı bulmak. Örnek veriyorum geçenler'de aliexpress kullanarak e-vape diye bir şey satın aldım satıcı yorumlarını incelerken, türk bir müşteri almış e-vape koymuş pınar suyun yanına diyor ki vape akıtıyordu satıcıya bildirdim paranın yarısını bana ödedi anlaştık. Durum bundan kaynaklı tabi burada genelde zarar edenler satıcılar oluyor, art niyetli müşterilerin yaptığı haksız bildirimlerde zan altında kalmamak için ürünü dahi almadan para iadesi yapabiliyorlar. Lakin bu durumların suistimal edilmesi, git gide ülkemize ürün gönderiminin kısıtlanması yada bir takım koruma prosedürlerinin bizim için geçersizleştirilmesine sebebiyet vericektir...

Son düzenleyen: Moderatör:
Güvenebilirsin özellikle aliexpress ödemeler bünyesinde toplanır ürün eline geçtikten sonra satıcıya ödeme yapılır. Üründe arıza kırık yada sahtecilik varsa dispute tıklarsın sorunu yazarsın satıcı ile iletişime geçip sorunu çözmeye çalışırsın ama satıcı yardımcı olmaya kabul etmezse. Aliexpress sana verdiği garanti prosedürü gereği, para iadesi vb opsiyonlar sunar. Başta neden satıcıya yönlendirdiğini merak edersen amaç arayı bulmak. Örnek veriyorum geçenler'de aliexpress kullanarak e-vape diye birşey satın aldım satıcı yorumlarını incelerken, türk bir müşteri almış e-vape koymuş pınar suyun yanına diyor ki vape akıtıyordu satıcıya bildirdim paranın yarısını bana ödedi anlaştık. Durum bundan kaynaklı tabi burada genelde zarar edenler satıcılar oluyor, art niyetli müşterilerin yaptığı haksız bildirimlerde zan altında kalmamak için ürünü dahi almadan para iadesi yapabiliyorlar. Lakin bu durumların suistimal edilmesi, git gide ülkemize ürün gönderiminin kısıtlanması yada bir takım koruma prosedürlerinin bizim için geçersizleştirilmesine sebebiyet vericektir...
Teşekkürler peki sizce yukarıdaki sticker mi yoksa bu mu? ASUS ROG REPUBLIC OF GAMERS 3D badge, fan, cable sticker set

Ölürüm sana ilk beğenimi aldım !

Sticker konusuna gelecek olursak , e-bay'daki sticker kabartması bombeli yani dışa doğru eğilimi var diğerinde'de kabartma var ama bombesi daha sıradan . Bu aslında senin kişisel zevkini alakadar eder ben fazla bombeliyi tercih etmezdim daha saf durması iyi olur. Almanyada ırgatlık yaptım mercedes aldım ama gecekonduda oturuyorum ne var yani imajı çizmeye gerek yok . :)

Son düzenleme:
Üründe sıkıntı çıkarsa iade edersin siparişten sonra satın almayı onaylama yeter. Ben 5-6 ürün aldım aliexpress'ten bir iki tanesini zamanında gelmediği için açık anlaşmazlık yaptım para 1 haftada hesaba geri geldi. Yani güvenlidir. Site satıcılardan çok tüketicileri düşünüyor.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı