AliExpress ve eBay Güvenilir Mi?

salih213

Hectopat
Merhabalar. AliExpress'ten joystick almak istiyorum. Ödeme sayfasında vergi ve teslimat ücreti yazıyor. Bunu ödedikten sonra kapıda herhangi bir kargo ücreti falan öder miyim? Kaç günde gelir? Herhangi bir sorun yaşar mıyım? eBay sitesinden de birkaç PC oyunu almayı düşünüyorum. Alırsam gümrük vergisi nasıl ödenir?

Merhabalar. AliExpress'ten joystick almak istiyorum. Ödeme sayfasında vergi ve teslimat ücreti yazıyor. Bunu ödedikten sonra kapıda herhangi bir kargo ücreti falan öder miyim? Kaç günde gelir? Herhangi bir sorun yaşar mıyım? eBay sitesinden de birkaç PC oyunu almayı düşünüyorum. Alırsam gümrük vergisi nasıl ödenir?

Dikkat edin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ödeme ekranında vergi ve teslimat ücreti çıkıyorsa evde herhangi ir ücret ödemezsin. Teslimatı Aras Kargo yapacak. Eğer sadece ürünün (varsa kargo) ücretini ödeseydin PTT ile gelecekti ve gümrük memurunun keyfine göre vergi çıkartılacaktı. Vergiyi teslimat anında ödersin.
Bana kalırsa elektronik ürünleri Amazon, Newegg gibi güvenilir yerlerden almakta fayda var. Herhangi bir olumsuz durumda olaya doğrudan müdahale edip tüketiciyi ağır gümrük işlemlerinden kurtarabiliyorlar.

Geri
Yukarı