AliExpress vergi hesaplama

Nonam

Hectopat
Daha fazla  
AliExpress'den 80'krluk bir ürün aldım ücretsiz kargo ancak 18 TL vergi çıkardı 19 TL'ye satın aldım ürün geldiğinde ayrı bir vergi veya bir ücret talep edilir mi?

18 TL vergi çok fazla bu ne saçmalık ya. Ben 15 dolarlık ürün aldım 36 lira vergi çıkmıştı.

18 TL vergi çok fazla bu ne saçmalık ya. Ben 15 dolarlık ürün aldım 36 lira vergi çıkmıştı.
Gümrük vergisi %20 ama gümrüğe sunma ücreti diye saçma sapan bir şey var. Arkadaşın dediği gibi 1 lira bile etmeyen şey alıyorsun üstüne kargo bile bedava ama sizden yok yere ürünün kaç katı para alıyorlar. Artık bir alt limit getirmeliler bu olay çok saçma.

Link atar mısın? Eğer baştaki 100 TL'lik olan varsa siyah modeli. 20 TL'ye değer dostum. Daha vergi parası alınmaz. Tax bölümünü ödediysen.

try 103.32 | Yeni sınır ötesi özel Model TWS Bluetooth kulaklık kablosuz Binaural spor Mini su geçirmez OEM kulak 5.1
20.1US $ |Yeni sınır ötesi özel Model TWS Bluetooth kulaklık kablosuz Binaural spor Mini su geçirmez OEM kulak 5.1|Kulaklıklar-Telefon ve Radyo Kulaklıkları| - AliExpress ürün bu indirimsiz haliyle.

Yeni konular

Geri
Yukarı