AliExpress vergi hesaplama

MyriadL

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. AliExpress 116TL değerinde kupon vermiş ve mouse alacağım ama sepette vergi ödemesi çıkarmıyor. Ürün kuponla 20TL'ye geliyor kapıda vergi ödeme durumunda 20TL üzerinde mi yoksa ürünün fiyatı olan 135 TL üzerinden mi vergi ödeyeceğim?

Satın aldığınız fiyata göre vergisi belirlenir, yaklaşık 20-30TL arasında bir vergi çıkacağı öngörüsündeyim.

Bu vergi olayı tamamen palavra.
Zamanında 850 TL'ye telefon ekranı aldım. Dokunmatik ekran beraber. 15 TL vergi ödedim.
20 TL'ye Klavye koruyucu aldım.(silikon klavye koruyucu) 20TL vergi istediler. Ne oran var ne orantı, kafalarına göre vergi kesiyorlar.

Bu vergi olayı tamamen palavra.
Zamanında 850 TL'ye telefon ekranı aldım. Dokunmatik ekran beraber. 15 TL vergi ödedim.
20 TL'ye Klavye koruyucu aldım.(silikon klavye koruyucu) 20TL vergi istediler.
Ürün fiyatını satıcıya düşük girmesini söylersen düşük vergi ödersin. Bazı ürünlerde vergi sipariş verirken alınıyor bazı ürünlerde satıcıya bağlı miktara göre.

Ürün fiyatını satıcıya düşük girmesini söylersen düşük vergi ödersin. Bazı ürünlerde vergi sipariş verirken alınıyor bazı ürünlerde satıcıya bağlı miktara göre.

Onu da denedim. Eğer ürünün değerini düşük gösterirsek, limandan geçiremiyoruz. Ürünü düşük öncelik sırasına alıyorlar. Diyerek yüksek göstermeye çalışıyorlar.

@MyriadL
Ürün linki verir misiniz?

Hocam Bluetooth mouse şu anda bulamadım sepetten ürünü çıkarmış.

Onu da denedim. Eğer ürünün değerini düşük gösterirsek, limandan geçiremiyoruz. Ürünü düşük öncelik sırasına alıyorlar. Diyerek yüksek göstermeye çalışıyorlar.

Hocam vergi oranları aşırı yüksek bir de kurumdaki adamın kafasına göre yazdığı korkunç rakamla karşılaşmak istemiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı