Aliexpress vergi ve gümrük

Sürekli kontrol ediyorum zaten 19 Ocak saat 16.00 da gelmiş İstanbul'a hala aynı hiçbir değişiklik yok
İstanbula gelmiş dediğiniz Item arrived at Istanbul yazısı mı yoksa Torba geliş kaydı yapıldı yazısı mı? İlk dediğim yazıyorsa ürününüz daha gümrüğün eline geçmemiş demektir. Yani evet ürün İstanbulda ama diğer ürünlerin işlenmesi için sırasını bekliyor. Ben 10 gün beklemiştim sonrasında torba geliş kaydı yapılmıştı.

İstanbula gelmiş dediğiniz Item arrived at İstanbul yazısı mı yoksa Torba geliş kaydı yapıldı yazısı mı? İlk dediğim yazıyorsa ürününüz daha gümrüğün eline geçmemiş demektir. Yani evet ürün İstanbulda ama diğer ürünlerin işlenmesi için sırasını bekliyor. Ben 10 gün beklemiştim sonrasında torba geliş kaydı yapılmıştı.
Evet ilk dediğiniz yazıyor daha ne kadar beklemem gerekecek acaba bilmiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
15 lira ödersin büyük ihtimalle. Ürünün gerçek fiyatına bakmazlar. Zaten satıcı da ürünün gerçek fiyatını yazmaz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı