Aliexpress Yapılan Alışverişin Şehre Geldiğini nasıl anlarım?

Öncelikle aldığınız ürün takip edilebilir bir ürün ise; Sorgula - PTT Gönderi Takip adresine muhtemelen KP ile başlayan takip numaranızı girerek detaylı takibini sağlayabilirsiniz.
Eğer takip edilemez ürün ise bu çin siteleri üzerinden sağlıklı bilgi alma ihtimaliniz çok düşük.

Ters bakıyorsunuz.
Sanırım sorun orda ürün yanlış hatırlamıyorsam takip edilebilir değil bu yüzden Türkiye'ye geldikten sonraki hareketlerini göremiyorum o yüzdende PTT kargodan herhangi bir takip numarası gelmedi. Yapacak birşey yok ürünü ne zaman getirirlerse o zaman alırım artık cevap için teşekkürler

Sanırım sorun orda ürün yanlış hatırlamıyorsam takip edilebilir değil bu yüzden Türkiye'ye geldikten sonraki hareketlerini göremiyorum o yüzdende PTT kargodan herhangi bir takip numarası gelmedi. Yapacak birşey yok ürünü ne zaman getirirlerse o zaman alırım artık cevap için teşekkürler
Yakındaki PTT ye gidip sorsan

Sanırım sorun orada. Ürün, yanlış hatırlamıyorsam takip edilebilir değil, bu yüzden Türkiye'ye geldikten sonraki hareketlerini göremiyorum, o yüzdende PTT kargodan herhangi bir takip numarası gelmedi. Yapacak bir şey yok ürünü ne zaman getirirlerse o zaman alırım artık, cevap için teşekkürler.

Rica ederim, maalesef takip edilemeyen kargoların sorunu bu, ne yazık ki göremiyorsunuz, kötü niyetli bir kargoyu çalsa bile haberiniz olmuyor veya getirseler bile kapınızı çalıp size teslim etme zahmetinde bulunmadan posta kutusuna atıyorlar oradan çalınabiliyor. Daha önce 50 ürün aldıysam bu şekilde yarısının iadesini almak zorunda kaldım.
İyi şanslar dilerim.

Yakındaki PTT ye gidip sorsan
Türkiye'ye geleli 2 hafta olmuş. Ürünün İstanbul'dan Tokat'a gelmesi en fazla 2 gün sürüyor normalde yani bu hafta falan ürün gelebilir.
Rica ederim, maalesef takip edilemeyen kargoların sorunu bu, ne yazık ki göremiyorsunuz, kötü niyetli bir kargoyu çalsa bile haberiniz olmuyor veya getirseler bile kapınızı çalıp size teslim etme zahmetinde bulunmadan posta kutusuna atıyorlar oradan çalınabiliyor. Daha önce 50 ürün aldıysam bu şekilde yarısının iadesini almak zorunda kaldım.
İyi şanslar dilerim.
Yok daha öncede bu şekide ürün aldım Aliexpress'ten bir kaç defa ve sorun olmadı ama şöyle bir durum var kapıya bırakıp gitmişler bende evde yoktum geldim kapııdaydı sıkıntı olmamıştı ama olabilir sizin dediğiniz gibi o durumda da alıcı korumasının günü bitince para iadasi talebi yapabilirim en kötü zaten ürün 50-60 TL'lik bir bilgisayar parçası
İyi şanslar dilerim.
Screenshot şimdi baktım da kargo takibinde tik işareti var yani takip edilebilir bir ürünmüş. Kargo durumu bu şekilde olunca PTT'den kargo takip numarası geliyor mu?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı