AliExpress'de kapıda vergi ödeme kalktı mı?

sevimsiz57

Hectopat
Önceden AliExpress'den aldıgımız ürünlerin vergisini kapıda ödüyorduk şimdi site üzerinden satın alımı gerçekleştirirken mi ödüyoruz? Ve bir şey söylemek istiyorum, 22 tane kargom var. AliExpress'den bunlar gümrüğe takılır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
22 tane kargoyu aynı anda mı aldınız? Eğer, aldığınız şeylerin ne olduğu belli ise, faturada net olarak gösterilmişse sıkıntı olmaz. Lakin 1 ay içinde 5 tane üründen sonra büyük ihtimalle sıkıntı çıkabilir. Bana oldu. Yeni bir kanun var bu yılın başında gelen, tek kişi adına dışardan 5 ürün girebiliyor. Benim 6'ncı gümrüğe takıldı.

22 tane kargoyu aynı anda mı aldınız? Eğer, aldığınız şeylerin ne olduğu belli ise, faturada net olarak gösterilmişse sıkıntı olmaz. Lakin 1 ay içinde 5 tane üründen sonra büyük ihtimalle sıkıntı çıkabilir. Bana oldu. Yeni bir kanun var bu yılın başında gelen, tek kişi adına dışarıdan 5 ürün girebiliyor. Benim 6'ncı gümrüğe takıldı.

Gümrüğe takıldıgında nasıl alabilirim ? ve faturada net olarak gösterilmişmi diye nasıl öğrenebilirim

22 tane kargoyu aynı anda mı aldınız? Eğer, aldığınız şeylerin ne olduğu belli ise, faturada net olarak gösterilmişse sıkıntı olmaz. Lakin 1 ay içinde 5 tane üründen sonra büyük ihtimalle sıkıntı çıkabilir. Bana oldu. Yeni bir kanun var bu yılın başında gelen, tek kişi adına dışarıdan 5 ürün girebiliyor. Benim 6'ncı gümrüğe takıldı.

2 3 gün arayla verdim.

Son düzenleme:
Gümrüğe takıldıgında nasıl alabilirim ? ve faturada net olarak gösterilmişmi diye nasıl öğrenebilirim

2 3 gün arayla verdim.
Gümrüğe takıldığında size telefondan bir mesaj gelecek. Aliexpressin kargo temsilcisi Anıl denen adamdan. Mesajlaştıktan sonra Size her şeyi haldır huldur kopyala yapıştır yapılmış olarak bir mail gönderecek. Şunu bilin ki gümrüğe takılırsa sizden Türkiye Hava Yolları deposunda kalma ücreti dahil baya bir şeyi ödemenizi isteyecekler. Bu rakam bayağı bir fazla, yani ürün 1-2 kilo bile olsa 200 dolar civarına çıkıyor ve bu her gün artıyor.

Ben size mailin bir resmini atıyorum, oradaki açıklamalara bakabilirsiniz.

2-3 gün arayla verdiyseniz, zamana göre bayağı bir zarara girebilirsiniz.

Dosya Ekleri

• gümrük.jpg
    gümrük.jpg
    148,7 KB · Görüntüleme: 23

Geri
Yukarı