AliExpress'de sonradan vergi veya fatura oluyor mu?

Fzy

Decapat
Daha fazla  
AliExpress'den 600 TL civarında bir klavye alacaktım. Site beni ödeme sayfasına yönlendirdiğine tuhaf bir şekilde fatura özetinde vergi istenmiyordu sadece ürünün kendisi faturaya dâhildi. İşin anlamadığım kısmı 100 ve 1000 küsur TL'lik ürünlerde harici bir vergi kesilirken alacağım klavyede neden böyle bir şey gözükmüyor? Sonradan ödeme falan mı istiyorlar? Cevaplarsanız sevinirim.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20220510-191754_Gallery.jpg
    Screenshot_20220510-191754_Gallery.jpg
    54,5 KB · Görüntüleme: 29
  • Screenshot_20220510-191738_Gallery.jpg
    Screenshot_20220510-191738_Gallery.jpg
    63,5 KB · Görüntüleme: 29
AliExpress'den 600 TL civarında bir klavye alacaktım. Site beni ödeme sayfasına yönlendirdiğine tuhaf bir şekilde fatura özetinde vergi istenmiyordu sadece ürünün kendisi faturaya dâhildi. İşin anlamadığım kısmı 100 ve 1000 küsur TL'lik ürünlerde harici bir vergi kesilirken alacağım klavyede neden böyle bir şey gözükmüyor? Sonradan ödeme falan mı istiyorlar? Cevaplarsanız sevinirim.

Gümrük geçişinden sonra ekleniyor vergi.

Açıklama kısmında vergi fiyatı yazılıp ücret kesiliyorsa vergiyi ödemiş oluyorlar. Aldığım telefon kılıfında vergi 20 lira olarak belirtiliyordu Aras Kargo'yla geldi ve herhangi bir şey istenmedi.

Geri
Yukarı