Aliexpress'den Alınan Anakart Gümrükte Bekliyor

Janpardayan

Hectopat
Daha fazla  
Aliexpress üzerinden 15 gün önce takipli anakart siparişi verdim Ağustos 19 da kargo takip numaram değişti, PTT'nin
Ve Aliexpress'in kargo takip ekranından sorguladığımda "ıtem arrived to destination country. " Yazıyor ama PTT'nin canlı destekten sorguladığımda ürün ülkeye giriş yapmadı deniliyor daha önce böyle bir sorun yaşayan var mı? Yardımcı olursanız sevinirim.
Ürünün fiyatı kargo dahil 342 TL civarı.

Ekran Alıntısı.PNG
WhatsApp Image 2019-08-25 at 9.36.23 PM.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
PTT gümrük kısmında çok bekletiyor. Benimde başıma geldi yaklaşık 10 gün sonra gümrüğe ulaştı bildirimi geldi. Biraz daha bekleyin gümrükte rastgele işlem yapılıyor. Yani eline hangi çuval gelirse ona bakıyor.

Aliexpress üzerinden 15 gün önce takipli anakart siparişi verdim Ağustos 19 da kargo takip numaram değişti, PTT'nin
Ve Aliexpress'in kargo takip ekranından sorguladığımda "ıtem arrived to destination country. " Yazıyor ama PTT'nin canlı destekten sorguladığımda ürün ülkeye giriş yapmadı deniliyor daha önce böyle bir sorun yaşayan var mı? Yardımcı olursanız sevinirim.

Eki Görüntüle 431456Eki Görüntüle 431457
Arkadaşım ürününe vergi çıkacak hazırlıklı olman gerek son 2 aydan beri sürekli ürünlere vergi çıkıyor gtx 905 aldım vergi çıktı ssd aldım vergi çıktı ddr2 rem aldın vergi çıktı vergisiz getirme diye bişey yok ve vergiyi de kafalarına göre yapıyorlar senden bazen beyan isteyip bazen de kafalarına göre vergiyi yapıştırıyorlar haberin olsun benim başıma geldi sana tavsiyem vergi çok fazla gelirse ürünü sakın teslim alma yeniden vergi değerlendirmesi için geri gönder

Lga 775 ddr3 gigabyte o.c anakart aldım. 2 ay sonra PTT görevlisi elinde koliyle geldi. 70 TL vergi ödedim. Toplam 400 TL. Aliexpress artık cazibesini kaybetti. Zaten dolar yüksek. Bir de her pakete vergi çıkartıyorlar.

Eki Görüntüle 431456suan

Eki Görüntüle 431456Eki Görüntüle 431457
Suan bende de böyle bi hareketlilik oldu mu ?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı