AliExpress'den alınan ürüne vergi hesaplaması

Satıcıdan ürünün fiyatını düşük girmesini iste, 1 dolar ürüne 16TL vergi yedim :)

Fiyatın düşük girilmesini istemeniz ristk oluşturmaktadır. Eğer gümrük çalışanı kıl biriyse cinnet geçirttirir o yüzden önermem düşük girilmesinin istenilmesini.

link varmı hocam
Hocam Aura Sync 12v ile çalıştığı için ilk ksıımlarda ısınma yapıyor. Ömrünü kısaltır mı bilemem ama baya kullandım. Yanında zaten halihazırda kumandası var fakat bence Bluetoooth olanı almayın, memnum kalmadım para iadesi istedim. Ürün kaldı bende para verildi.

sepette mesela diyelim 12 tl kargo ödüyorum hocalarım, eve gelince bir daha alınır mı benden bişey orayı anlamadım, lütfen yardım edin..
Hocam Aura Sync 12v ile çalıştığı için ilk ksıımlarda ısınma yapıyor. Ömrünü kısaltır mı bilemem ama baya kullandım. Yanında zaten halihazırda kumandası var fakat bence Bluetoooth olanı almayın, memnum kalmadım para iadesi istedim. Ürün kaldı bende para verildi.
buna uygun kupon varmı hocam

Sepette mesela diyelim 12 TL kargo ödüyorum hocalarım, eve gelince bir daha alınır mı benden bir şey orayı anlamadım.

Evet alacaklar vergisini.

PTT Kargo üzerinden sipariş takip kodunu kopyalayarak Türkiye'ye girdiğinde ne durumda olduğunu görebilir ve ne kadar vergi çıktığını da görebilirsiniz.

Anlamadım şimdi. Vergi verirsin diyorsun bir de hayır alınmaz diyorsun.

Bak şimdi bu üründe kargo parası varsa eğer bu zaten sepette iken kesilecek ve fiyata yansıyacaktır.

Yani 20₺ olan ürün için 6₺ kargo diyorsa AliExpress 26₺ ödüyorsunuz. Eve geldiğinde PTT Kargo tarafından ise sizden gümrük vergisi isteyecekler 16 17 artık ne kadar keserlerse.

Başka bir ek ücret almazlar.

Bak şimdi bu üründe kargo parası varsa eğer bu zaten sepette iken kesilecek ve fiyata yansıyacaktır.

Yani 20₺ olan ürün için 6₺ kargo diyorsa AliExpress 26₺ ödüyorsunuz. Eve geldiğinde PTT Kargo tarafından ise sizden gümrük vergisi isteyecekler 16 17 artık ne kadar keserlerse.

anladım hocam, teşekkür ettim.
hocam mesela 0.30 trylik bişey alsam ne kadar kesilir çok ucuz ya
anladım hocam, teşekkür ettim.

Son düzenleme:
sepette mesela diyelim 12 tl kargo ödüyorum hocalarım, eve gelince bir daha alınır mı benden bişey orayı anlamadım, lütfen yardım edin..

buna uygun kupon varmı hocam
Ödül kardeşliği ile 2tl'ye geliyor. Yapılması çok basit.

Geri
Yukarı