Aliexpress'den alışveriş hala yapılır mı?

Ben olsam uğraşmazdım, her ürüne tek tek vergi keseceğiz diye eskiden 15 günde gelen kargolar aylar sonra gelmeye başladı, üstüne üstlük ürünün fiyatını belirleyemezler ise, İstanbul da yaşıyorsan gümrüğe bireysel olarak gitmen gerekiyor, nasıl bir ürün bakıyorsun bilmiyorum ama N11'de ramtechbilgisayar diye bir satıcı, Aliexpress'te satılan soğutucuları benzer fiyatlara satıyor, belki aradığın ürünü orada bulabilirsin.

Ben olsam uğraşmazdım, her ürüne tek tek vergi keseceğiz diye eskiden 15 günde gelen kargolar aylar sonra gelmeye başladı, üstüne üstlük ürünün fiyatını belirleyemezler ise, İstanbul da yaşıyorsan gümrüğe bireysel olarak gitmen gerekiyor, nasıl bir ürün bakıyorsun bilmiyorum ama N11'de ramtechbilgisayar diye bir satıcı, Aliexpress'te satılan soğutucuları benzer fiyatlara satıyor, belki aradığın ürünü orada bulabilirsin.
Valla doğru söylüyor arkadaş birde farklı farklı mağazalardan ürün alıyoruz küçük küçük şeyler hepsine 5.7 TL sunum ücreti mi ne ödüyoruz PTT' nin aldığı. Bir sorum olacak yanlız sadece Çin'de geçerli değil mi bu alışverişlerde 20% vergi olayı yoksa bilmem gereken başka ürünler yada sitelerde var mı gümrükten girerken vergi hesaplanması gereken?

Son düzenleme:
Valla doğru söylüyor arkadaş birde farklı farklı mağazalardan ürün alıyoruz küçük küçük şeyler hepsin 5.7 TL sunum ücreti mi ne PTT' nin aldığı. Bir sorum olacak yanlız sadece Çin'de geçerli değil mi bu alışverişlerde 20% vergi olayı yoksa bilmem gereken başka ürünler yada sitelerde var mı gümrükten girerken vergi hesaplanması gereken?
Amazon ve Newegg benzeri sitelerden alışveriş yaparken sizden gümrük vergilerini de tahsil ediyorlar, ürün elinize ulaştığında vergi ödemeden direkt teslim alıyorsunuz, ama Aliexpress,Gearbest,Banggood gibi Çin sitelerinden aldığınız ürünlerde vergileri sizden site tahsil etmediği için teslim esnasında ödemeniz gerekiyor.

Amazon ve Newegg benzeri sitelerden alışveriş yaparken sizden gümrük vergilerini de tahsil ediyorlar, ürün elinize ulaştığında vergi ödemeden direkt teslim alıyorsunuz, ama Aliexpress,Gearbest,Banggood gibi Çin sitelerinden aldığınız ürünlerde vergileri sizden site tahsil etmediği için teslim esnasında ödemeniz gerekiyor.

Amazondan alışveriş yapıldığında vergi alınmıyor mu cidden?

Alınıyor. Hem de peşin :) Siz ayrı bir kalem olarak ödemediğiniz için farketmiyor olabilirsiniz.
Alınmaz olur mu? tabii ki alınıyor, ama teslim edilirken değil, direkt ürünü satın alırken Amazon'a ödeniyor.

Şimdi amazon.com dan işlemci soğutucu aldım var sayalım alırken kdv dahil alıyorum yani.
50 dolarsa bir ürün herşey içinde 50 dolar yani dimi?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı