Çözüldü Aliexpress'den PTT kargo takip numarası nasıl alınır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Bebek Shaun

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Aliexpress'ten almış olduğum kargo takip numarasini PTT takibe yapıştırdığımda hiçbir bilgi yok, 0'lar ile dolu her yer. Ama 17track gibi sitelerde kargoyu takip edebiliyorum. PTT müşteri hizmetlerini aradim Aliexpress'in verdiği takip nosunu söyledim yanlış dedi. Aliexpress'den PTT'nin kendi takip numarasını alacakmışım. Aliexpress'e yazcakmışım. Nasıl yapacağım bunu tam olarak? Aliexpress'in hangi bölümünden yazacağım? PTT'den takip etmeyi istememin sebebi belki eve geldiler gittiler vb haberleri almak.

Çözüm
Konuda eksik bilgiler olmuş. Başıma gelince, düzeltmek için konuyu hortlatmak istedim.

Kargonuz Yanwen adlı taşıyıcıyla geliyor, benim başıma geldiği gibi. İlk verilen takip numarası, Türkiye için geçmiyor, ancak Türkiye için gerekli numarayı almanın yolu basit.

Yanwen'in bu sitesine girip, takip numaranızı giriyorsunuz. Sonucunda size, genellikle RH ile başlayan ve TR ile biten bir kod veriliyor. Bu kod sayesinde Türkiye'de kargonuzun işlemlerini yapabiliyorsunuz. :)
Ya biri yardım edebilir mi ürün gelmedi anlaşmazlık açıyorum kapatıyorlar türkiye barkodlu numara istiyor alamadım LP00486606866249
Gümrükte takılmış. Anlaşmazlıklar 3 ay sürer. Gümrükten geçmiyor diye anlaşmazlık açın. Uluslararası yasalara göre 3 aylık gönderim zamanı olduğu için bu kadar uzun sürüyor.
Bir de neden gümrükten geçmedi asıl bunu öğrenmek lazım. Duyduğum kadarıyla TC numaranı geçersiz yazarsan da geçirmiyor diye duydum. Bunu gümrük memuru bulup sormak gerek.

benimde ürünüm 60 gündür gümrüklendi yazıyor. satıcıyla 30 gün olduğunda yazıştım bekle gelir dedi. ama durum aynı olan bana oldu geri yollarlarsa ürünü alırkende gümrük ücretini ödemiştim 400 tl. kargo olarakta 600 tl vermiştim. olana bana olacak cimere yazdım PTT kargo takip no lazım dedi. Yardımcı olabilecek var mı. LP li kod PTT den alınmıyormuş tüm linklerinzi denedim. aras kargodan aliexpress seçip baktım hatta aradım ama kargo uçtu sanki.
kargo no: LP00494667996829
kargo gümrüklnemiş istanbulda gibi gözüküyor şubattan beri
ürün yasaklı olsa yine haber vermeleri gerek ticari çıksa yine bir şey göndermeleri gerekmiyor mu
ürün de el dikiş makinesi tufting gun diye geçiyor.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (20).png
    Ekran Görüntüsü (20).png
    160,3 KB · Görüntüleme: 170
  • Ekran Görüntüsü (22)_LI.jpg
    Ekran Görüntüsü (22)_LI.jpg
    97 KB · Görüntüleme: 163
benimde ürünüm 60 gündür gümrüklendi yazıyor. satıcıyla 30 gün olduğunda yazıştım bekle gelir dedi. ama durum aynı olan bana oldu geri yollarlarsa ürünü alırkende gümrük ücretini ödemiştim 400 tl. kargo olarakta 600 tl vermiştim. olana bana olacak cimere yazdım PTT kargo takip no lazım dedi. Yardımcı olabilecek var mı. LP li kod PTT den alınmıyormuş tüm linklerinzi denedim. aras kargodan aliexpress seçip baktım hatta aradım ama kargo uçtu sanki.
kargo no: LP00494667996829
kargo gümrüklnemiş istanbulda gibi gözüküyor şubattan beri
ürün yasaklı olsa yine haber vermeleri gerek ticari çıksa yine bir şey göndermeleri gerekmiyor mu
ürün de el dikiş makinesi tufting gun diye geçiyor.
Ürün kaybolmuştur. Dispute açıp paranızı almaya bakın.

Ürün kaybolmuştur. Dispute açıp paranızı almaya bakın.
ben CİMER e şikayet yazıyım o zaman tekrar cevap gelince dispute açarım... ya belki son paramla onu aldım gerçekten başka yerden alamam zaten fiyatı arttı. Kayboldunun manası birisi çaldı olur genelde. Ödediğim gümrüğü alabilecekmiyim bakalım. hem zamanım hem param kayboldu.

ben CİMER e şikayet yazıyım o zaman tekrar cevap gelince dispute açarım... ya belki son paramla onu aldım gerçekten başka yerden alamam zaten fiyatı arttı. Kayboldunun manası birisi çaldı olur genelde. Ödediğim gümrüğü alabilecekmiyim bakalım. hem zamanım hem param kayboldu.
Cimer ile alakası yok. Firma uluslararası.

Bir şey sormak istiyorum ben kes onu kampanyasından 3 TL'ye akıllı saat aldım şu an gümrükte benim gibi alanlardan birine 220 lira vergi çıkmış bana da bu kadar mı çıkar siparişi iptal de edemiyorum gümrükte olduğu için 220 TL gibi bir vergi çıkarsa vergiyi ödemeden ürünü nasıl iade ederim ya da iptal ederim.

Bir şey sormak istiyorum ben kes onu kampanyasından 3 TL'ye akıllı saat aldım şu an gümrükte benim gibi alanlardan birine 220 lira vergi çıkmış bana da bu kadar mı çıkar siparişi iptal de edemiyorum gümrükte olduğu için 220 TL gibi bir vergi çıkarsa vergiyi ödemeden ürünü nasıl iade ederim ya da iptal ederim.
Mecburen ödemek zorundayız. Yine de gelen kargocuya sorabilirsiniz ama borç olarak adınıza kalabilir. Ama o miktar çok fazla yani şanssızlık sonucu insafsız memura denk gelmiş olabilir.

Geri
Yukarı