AliExpress'te ad soyad ve T.C. kimlik numarası rastgele girilirse sorun olur mu?

berat514116

Hectopat
Biliyorsunuz AliExpress yeni kullanıcılara 0.01'lik firsatlar veriyor. İsim soy isim tel no falan aynı olunca siparişi iptal ediyor. Bundan sıyrılmamin bir yolu var mı? Rastgele girsem sorun olur mu? Telefon numarasını saticiya not birakarak yine hallederim diye düşünüyorum ama isim T.C. Sorun. Yardimci olabilirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Olur, gümrük memurları o numaraya bakıyor diye biliyorum.

Sorun olmuyor. 10-15 tane siparişimi öyle geçirmiştim.
Hocam nasıl sipariş ediyorsunuz? Benim de siparişimi iptal ediyorlar bu sebepten. Yöntemini söyler misiniz ?

Son düzenleme:
Hocam nasıl sipariş ediyorsunuz? Benim de siparişimi iptal ediyorlar bu sebepten.

İsim ve adresi her seferinde biraz değiştirerek veya doğrudan farklı girip satıcıya mesaj atıp düzelttirin. Her seferinde farklı bir kart kullanın ve her seferinde IP değiştirin. IP değiştirmek için VPN kullanmayın.

İsim ve adresi her seferinde biraz değiştirerek veya doğrudan farklı girip satıcıya mesaj atıp düzelttirin. Her seferinde farklı bir kart kullanın ve her seferinde IP değiştirin. IP değiştirmek için VPN kullanmayın.

Tamamdır teşekkürler, bir de telefon ve T.C. kimlik ve gümrükteki memurların gördüğu ad soyad kısmını nasıl hallediyorsunuz?(2 tane ad soyad girilecek yer var)

Tamamdır teşekkürler, bir de telefon ve T.C. Kimlik ve gümrükteki memurların gördüğu ad soyad kısmını nasıl hallediyorsunuz?(2 tane ad soyad girilecek yer var)

Hiçbir bilgiye bakılmıyor oradaki. Telefon numarası T.C. Ve ad soyad önemli değil. T.C. yi ve T.C. kısmına yazılan isimi sonradan değiştirmek mümkün değil lakin telefon numarasını satıcıya mesaj atarsanız değiştirtebilirsiniz belki. Şimdiye kadar gerek vergisini Aliexpresste ödediğim gerekse kapıda PTT’ye ödediğim hiç bir kargoda sorun yaşamadım. Tek sıkıntı adresi bulamazlarsa ve telefon numarası da doğru değilse iletişime geçemeyip iade edebilirler ürünü ama bizim burayı hem Aras Kargo hem de PTT iyi biliyor o yüzden sorun olmuyor hiç.

Hiçbir bilgiye bakılmıyor oradaki. Telefon numarası T.C. Ve ad soyad önemli değil. T.C. yi ve T.C. kısmına yazılan isimi sonradan değiştirmek mümkün değil lakin telefon numarasını satıcıya mesaj atarsanız değiştirtebilirsiniz belki. Şimdiye kadar gerek vergisini Aliexpresste ödediğim gerekse kapıda PTT’ye ödediğim hiç bir kargoda sorun yaşamadım. Tek sıkıntı adresi bulamazlarsa ve telefon numarası da doğru değilse iletişime geçemeyip iade edebilirler ürünü ama bizim burayı hem Aras Kargo hem de PTT iyi biliyor o yüzden sorun olmuyor hiç.
Merhaba bugun satıcıyla konuştum telefon numarası ve adresi düzeltebileceklerini söylediler. ama isim soyisim ve TC den sorun çıkar mi diye düşünüyorum da, sallasam sorun olur mu ?

@berat514116 @Xoloth

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı