Aliexpress'ten alınan ekran kartı servise nereye gönderilir?

Typer31

Hectopat
Aliexpress'ten diyelim ekran kartı aldık, ekran kartı 2-3 ay sonra bozuldu, garantisi var ise o ekran kartının garantiye nasıl yollayacağız?

Son düzenleyen: Moderatör:
Genellikle ikinci el stok fazlası ürün bulunur. (örneğin 750ti) Bu kartların tamiri üreteci tarafından üstlenilmez artık. Satıcıya yollarsın ihtimalen sıkıntılı parçaları başka bir karttan takacaklardır.

Aliexpress'den alınan kartın garantisi olsa bile garanti yokmuş gibi düşünmek daha mantıklı.

Diyelim ki bir kart satın aldınız ve bir sorun çıktı. Satıcı ile konuştunuz ve satıcı kartı geri göndermenizi istedi. Bu durumda büyük ihtimalle kargo ücretine ödeyeceğiniz para ile daha iyi bir ekran kartı alabilme olasılığı var.

Kargo ücretini satıcının karşılayacağını hiç sanmıyorum. Ayrıca Türkiye'den Çin'e kargo göndermek için saçılması gereken parayı söylemiyorum bile.

Aslında bunu Çinden kart getirip tanıtan Youtuberlara sormak lazım. Ballandıra ballandıra anlatıyorlar kendi tuzları kuru tabi, ama bu kartları harçlığından biriktirip binbir güçlükle alanların kartı bozulunca ne olacak hiç dillendirmiyorlar.

Çöpe gider.
İşte o meşhur kanallarda tongaya düşüp de kart alanları bu konuda uyarıyoruz zaten. Ayrıca dikkat ettiyseniz bu konuda en çok öneri yapıp da izlenme kasan arkadaş kesinlikle kendi sistemlerinde bu ürünleri kullanmıyor.

@Dr. Bıyık! Ben o "Meşhur" Dediğiniz kanalı izleyip AExpress ürün almadım. Ama aliexpress'den şu ürünü aldım Alseye RGB FAN aldım bu ürünü kullanmadım yazın sonunda bilgisayar kasamı değiştirince takmayı düşünüyorum eğer olmazsa satıcağım. Gelen ürün çok güzel Chinlee güzel hazırlamış ürünü :D.

@Dr. Bıyık! Ben o "Meşhur" Dediğiniz kanalı izleyip AExpress ürün almadım. Ama aliexpress'den şu ürünü aldım Alseye RGB FAN aldım bu ürünü kullanmadım yazın sonunda bilgisayar kasamı değiştirince takmayı düşünüyorum eğer olmazsa satıcağım. Gelen ürün çok güzel Chinlee güzel hazırlamış ürünü :D.

O yorumumu genele yapmıştım zaten :) 2 aydır haftada en az 4-5 defa soruluyor. 40 dolara 750Tİ varmış neden onu almayayım diyorlar, youtube üzerinde yabancı bir adam var, adını arıyorum, aha da buldum,, aşağıda videoyu paylaştım. Oradaki kartların çoğunun sahte olduğunu, eski kartların OC edilerek süslenmiş versiyonları olduğunu söylüyoruz ancak kimse inanmıyor (meşhur videolardan ötürü).
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ancak orijinal ürün satanlarda da (yine Çin markaları tabi) maalesef garanti umulduğu gibi olmuyor. Kartı buradan Çin'e göndermek gerekiyor ki en ucuz yöntem olan PTT kargo bile çok pahalı, yapılacağının, geri dönen kartın sizin kartınız olacağının garantisi yok.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı