AliExpress'ten alınan ürün 20 gündür gümrükte

selimrcanli

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Huawei Matepad D16
Xbox Series S
Meslek
Elektrikçi
AliExpress'ten yaklaşık 2 ay önce bir ürün aldım, ülkeye varalı 20 gün olmuş ve hâlâ sistemde gümrükten geçti olarak gözüküyor. Herhangi bir firmaya ulaşıp bilgi alabilir miyim? Veya ürün tahmini ne zaman gelir? Çünkü sitede yazana göre 8 gün önce almam gerekiyordu.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20210325_012404.jpg
    Screenshot_20210325_012404.jpg
    52,1 KB · Görüntüleme: 130
Son düzenleyen: Moderatör:
AliExpress'ten yaklaşık 2 ay önce bir ürün aldım, ülkeye varalı 20 gün olmuş ve hâlâ sistemde gümrükten geçti olarak gözüküyor. Herhangi bir firmaya ulaşıp bilgi alabilir miyim? Veya ürün tahmini ne zaman gelir? Çünkü sitede yazana göre 8 gün önce almam gerekiyordu.
Ürün takip kodunu atar mısın ?

O kargo takibe güvenme. Çin'de gösterilen pakedimi kapıya asılmış bulmuştum.

Eskiden takipsiz kargolar kapıya atılıp gidilirdi vergi yoktu, şimdi görevli para almak zorunda olduğundan mecbur geliyor.

Benim ürünüm bir ara yanlış kişiye teslim edilmişti 1 ay sonra alabilmiştik ürünü.
Nasıl geri aldınız? Ürünü alan kişi neden size teslim etmedi sonuçta üzerinde isminiz ve adresiniz yazıyor.
Eskiden takipsiz kargolar kapıya atılıp gidilirdi vergi yoktu, şimdi görevli para almak zorunda olduğundan mecbur geliyor.
Görevli para almak zorunda değil. AliExpress'de vergi, artık alışveriş yapılırken kart ile ödeniyor. Dolayısıyla kapıya gelen kargocu senden vergi istemiyor.

Kargo şirketine dava açıcaktık
Ondan sonra ürün iş bankasında bulundu
Kargocu orada unutmuşmu napmışsa artık
Bende uğraşmak istemedim.
Kargoculara kalsak daha elime gelmezdi ürün.

Nasıl geri aldınız? Ürünü alan kişi neden size teslim etmedi sonuçta üzerinde isminiz ve adresiniz yazıyor.

Görevli para almak zorunda değil. AliExpress'de vergi, artık alışveriş yapılırken kart ile ödeniyor. Dolayısıyla kapıya gelen kargocu senden vergi istemiyor.
Her mağaza için geçerli değil. Yanlış bilgilendirme. :)
PTT üzerinden takip etsene kargonu.
Arkadaşa dedim kargo takip kodunu at konuyu açıp gidiyorlar galiba.

Geri
Yukarı