AliExpress'ten alınan ürün 20 gündür gümrükte

selimrcanli

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Huawei Matepad D16
Xbox Series S
Meslek
Elektrikçi
AliExpress'ten yaklaşık 2 ay önce bir ürün aldım, ülkeye varalı 20 gün olmuş ve hâlâ sistemde gümrükten geçti olarak gözüküyor. Herhangi bir firmaya ulaşıp bilgi alabilir miyim? Veya ürün tahmini ne zaman gelir? Çünkü sitede yazana göre 8 gün önce almam gerekiyordu.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20210325_012404.jpg
    Screenshot_20210325_012404.jpg
    52,1 KB · Görüntüleme: 128
Son düzenleyen: Moderatör:
Görevli para almak zorunda değil. AliExpress'de vergi, artık alışveriş yapılırken kart ile ödeniyor. Dolayısıyla kapıya gelen kargocu senden vergi istemiyor.

Çok az mağaza için geçerli O, çoğu kapıda alıyor.

Çok az mağaza için geçerli O, çoğu kapıda alıyor.
Bence Aliexpress'in sistemi daha iyi. PTT kadar kötü bir kargo görmedim. Hep evdeyim ama ürün bir kere teslim olmuyor. Aras adamdır. Gümrükten geçti yazısı çıktıktan 1 gün sonra kapımda oluyor ürün. Bir de bazen PTT'dekiler 16.30 felansa 16.50 TL istiyor. 20 kuruş var tamam ama zaten her şeye vergi ödüyoruz kesilen vergiye de fazla ödüyoruz. :D

Bence AliExpress'in sistemi daha iyi. PTT kadar kötü bir kargo görmedim. Hep evdeyim ama ürün bir kere teslim olmuyor. Aras adamdır. Gümrükten geçti yazısı çıktıktan 1 gün sonra kapımda oluyor ürün. Bir de bazen PTT'dekiler 16.30 falansa 16.50 TL istiyor. 20 kuruş var tamam ama zaten her şeye vergi ödüyoruz kesilen vergiye de fazla ödüyoruz. :D

Sen ne diyorsun? Daha para üstü vermiyorlar. 20 lira ödemediğine şükret.

Geri
Yukarı