Aliexpress'ten Alınan Ürünü Gümrükten Kim Alıyor?

OLİTA HAYDAR

Kilopat
Makaleler
3
Yer
DOĞU ROMA IMPARATORLUĞU
Selam arkadaşlar, Aliexpres'ten 50 liralik bedava kargolu bir taktik haki askeri çanta alacağım. Anlamadığım nokta şu, kargo yabancı bir firma tarafından getirilecek. Türkiye'ye geldi diyelim. Bu kargoyu kim alacak? Gümrükten kim alacak? Ben mi alacağım yoksa git al diyeceğim kargo şirketi mi olacak? Nasıl olacak. Bir de kaç günde gelir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Genelde 3 hafta içerisinde gelir ama yılbaşından sonra işleme alınır, Çin'de şuan tatil. Çin'den Türkiye sınırlarına kadar sipariş sırasında seçeceğin kargo metoduyla getirilir. Aliexpress Standard Shipping'i seçersen ki sanırım tek ücretsiz olan o, Türkiye içi ulaşımını PTT sağlar. Gümrük çalışanı ürünü kontrol eder, geçmesi uygunsa geçirir, PTT alır sana getirir.
@Khaleesi Targaryen
Hızlı kargo seçildiğinde UPS ile de gelebiliyor. Şu an hala öyle mi bilmiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Genelde 3 hafta içerisinde gelir ama yılbaşından sonra işleme alınır, Çin'de şuan tatil. Çin'den Türkiye sınırlarına kadar sipariş sırasında seçeceğin kargo metoduyla getirilir. Aliexpress Standard Shipping'i seçersen ki sanırım tek ücretsiz olan o, Türkiye içi ulaşımını PTT sağlar. Gümrük çalışanı ürünü kontrol eder, geçmesi uygunsa geçirir, PTT alır sana getirir.

Hızlı kargo seçildiğinde UPS ile de gelebiliyor. Şu an hala öyle mi bilmiyorum.
Ürün 50 lira, UPS 280 lira :D

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı