AliExpress'ten alınan ürünün vergisi nasıl ödenir?

Erengg135

Decapat
Merhaba. AliExpress'ten bir ürün satın almıştım. Ürünüm şu an bir kargo şirketinin şubesinde. Oraya gidip ürünü alacağım fakat kargo takip sisteminde bir ücret gözükmüyor. AliExpress'ten alırken "duty" adı altında bir miktar ücret ödemiştim. O vergi olabilir mi? Eğer o vergi değilse, bu vergi borcumun olduğunu nasıl öğrenebilirim? Nereden ve nasıl ödeyebilirim? 18 yaşımdan küçük olduğum için kredi ya da banka kartım yok. Nakit ve ininal Kart ile ödeme yapabilirim. İlgili görselleri aşağıya bırakıyorum. Görselde gönderici ödemeli diyor. Bu yüzden ödemem gereken bir ücret var mı bilemedim. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

tempsnip.jpg

Ekran Alıntısı.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Kapınıza PTT ile geldiği zaman PTT haraç gibi vergisini istiyor hocam dert etmeyin onlar bi şekilde alır sizden vergiyi bırakmazlar.

Eğer Aras kargo ile geliyorsa ürünü satın alırken vergisini ödemişsinizdir, ama PTT kargo ile geliyorsa kapıda vergi ödüyorsunuz.

Bunu duyduğuma çok sevindim valla. Ailemin haberi yoktu ve vergi işiyle uğraşmak istemiyordum. Çok teşekkür ederim.
Kapınıza PTT ile geldiği zaman PTT haraç gibi vergisini istiyor hocam dert etmeyin onlar bi şekilde alır sizden vergiyi bırakmazlar.
Aras Kargo ile geldi. Ve ev adresimi vermemiştim zaten, herhalde öyle olsaydı da şubede öderdim. Aras kargo ile geldiği için vergi ödemeyeceğim galiba. Yine de teşekkürler

Yeni konular

Geri
Yukarı