AliExpress'ten alışveriş güvenilir mi?

Eki Görüntüle 1398968

Bu 15 kuruş değil yalnız. Ama fiyatı normal.
İlk siparişe özel
Peki masraf çok gelirse kargoyu almama şansım var mı?

İlk siparişe özel

Masraf çok gelmiyor ki. Eğer kargo maliyetini ödediysen maksimum vergi vs. 20-50 TL arasında olur. Çok pahalı bir ürün almıyorsun sonuçta. İade etmene geri yollamana değmeyecektir ürün sorunlu çıkmadığı sürece.

30m Şerit led alıcağım, türkiyede 300 lira falan diye biliyom vergi ve kargo dahil 200tl kar da olacağım galiba

İlk siparişe özel

Masraf az ya da çok fark etmeksizin e-ticaret kapsamında her alışverişinizde kargo reddederek ürün iadesi hakkınız saklıdır. Bu durum aliexpress alışverişlerinizde de geçerlidir.

30M şerit LED alacağım, Türkiye'de 300 lira falan diye biliyorum vergi ve kargo dahil 200TL kar da olacağım galiba.

Vergi şöyle olacak:

Ürünün kuponsuz fiyatının %30'u + 13 ₺
Şerit LED'ler ÖTV'ye girmiyor diye biliyorum. Ancak eğer giriyorsa, ek olarak kuponsuz fiyatının %20'sini daha ÖTV olarak ödeyeceksiniz.

AliExpress'in Aras Kargo ile anlaşması var hepsini o getiriyor diye biliyorum son 1 ay içinde 2 siparişimi Aras Kargo getirdi.

Aldığım ürünü iade etmek istemiştim. Kısa sürede iademi işleme koyup paramı geri gönderdiler.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…