AliExpress'ten Anker marka Bluetooth kulaklık almak

e.bukucu

Hectopat
Yer
Gaziantep
Merhabalar, hayatımda ilk kez AliExpress'ten ve yurt dışından alışveriş yapacağım. Alacağım kulaklık yaklaşık 500₺ bandına geliyor bana ancak Türkiye'de en ucuz 1000₺ bandında. Ürünü kendi orijinal mağazasından alacağım. Yorumlara vesaire baktığımda neredeyse herkesin 20-50₺ arası gümrük vergisi ödediğini gördüm. Bu miktarlardan daha fazla ödeyeni bulamadım. Ama dedim ya, bu benim ilk yurt dışı ürünüm olacak ve fazlasıyla korkmaktayım. Birkaç sorum olacak, bunlara yanıt verebilecek varsa çok müteşekkir olurum.

Vergi durumunu çok merak etmekteyim, dediğim gibi çoğu kişi 20-50₺ arası yazmış, ürünü kendi mağazalarından temin edeceğim. Diğer sorum ise iade-garanti süreci. Ürün bozuk çıktığında veya arızalandığında iade ve garanti işlemleri nasıl oluyor acaba? Yoksa elimizde mi patlıyor? 18 ay garantisi var normalde cihazın.

Ürünün linkini bıraktım, yardımcı olacaklara şimdiden sonsuz teşekkürler.

Anker SoundCore Life Q30

Garanti konusunu bilmiyorum ama vergi olarak anlaşmalıydı galiba Anker. O yüzden normale göre daha az vergi çıkıyor.
Öyle olması muhtemel çünkü bir kişi bile 100₺ vergi ödedim dememiş. Yüzlerce Türkiye'den gelen yorum okudum ama bir tane bile görmedim.
Ürünü satın alan arkadaşlar garanti hakkında bilgisi var ise paylaşabilir mi acaba? Ayrıca AliExpress'te ilk kez hesap açacağım, arkadaşını getir kampanyası varmış, isterseniz kodunuzu yazın kaydolurken kullanayım. (Yanlış bilmiyorsam hem sizlere hem bana kupon geliyor.)

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı