AliExpress'ten bakır IHS sıvı metal ile kullanılır mı?

Flapers

Kilopat
Aldığım ürün bu hem delid ile iç tarafa sıvı metal hem de dış tarafa sıvı metal üstüne de sıvı soğutmayla kullanmayı düşünüyorum. İşlemcim 10700KF, soğutucu Arctic Liquid Freezer II 280mm. Yüzeyin emebileceği söylenmiş birkaç hafta sonra tekrar yenileyin diye yorumlar mevcut. Emmesinden kaynaklı bir damlama veya zarar görür mü işlemci?

1693215948016.png

Aldığım ürün bu hem delid ile iç tarafa sıvı metal hem de dış tarafa sıvı metal üstüne de sıvı soğutmayla kullanmayı düşünüyorum. İşlemcim 10700KF, soğutucu Arctic Liquid Freezer II 280mm. Yüzeyin emebileceği söylenmiş birkaç hafta sonra tekrar yenileyin diye yorumlar mevcut. Emmesinden kaynaklı bir damlama veya zarar görür mü işlemci?

Eki Görüntüle 1920736
Heatsink alimunyum degil miydi?

10700KF ile neden delid yapmak istiyorsun ? Lehimli zaten hali hazırda.

Sorun olabilecek tek şey IHS ve Soğutucu tabanı korozyona uğrar nikel kaplama olmadığı için. Ayrıca ikisininde zımparalamayı unutma.

10700KF ile neden delid yapmak istiyorsun? Lehimli zaten halihazırda.

Sorun olabilecek tek şey IHS ve Soğutucu tabanı korozyona uğrar nikel kaplama olmadığı için. Ayrıca ikisinin de zımparalamayı unutma.

Halihazırda zaten overclocklu kullanıyorum. Sıcaklıkları daha da indirip performansıda arttırmak istiyorum. Zımparalama kısmını birkaç forumda gördüm ama neden yaptıklarını anlamlandıramadım.

Halihazırda zaten overclocklu kullanıyorum. Sıcaklıkları daha da indirip performansıda arttırmak istiyorum. Zımparalama kısmını birkaç forumda gördüm ama neden yaptıklarını anlamlandıramadım.
Plakaları dahada düzleştirmek için ya da standard IHS kullanıyorsan direkt bakır kısmını ortaya çıkarmak için. Her şekilde bir kaç derece iyileştir sıcaklıkları.

Yeni konular

Geri
Yukarı