Aliexpress'ten Ryzen işlemci alınır mı?

AzaelWinchester

Decapat
Merhaba dostlar. Elimdeki Ryzen 1200'in en başından beri yetmediği ve yetmeyeceği, delirttiği ve ağlattığı gerekçesiyle kalemini kırdım ve daha iyi bir işlemci bakmaya başladım. İstediğim işlemciler daha çok rR'in üst seviye olanları, ama Türkiye'de fiyatlar çok fahiş gibi geldi. Ben R3 1200'ü yurt dışından 310TL'ye aldığım için bu parayı veresim gelmiyor :) AliExpress'ten girip baktım Ryzen 5 1600-700TL bile değil. Acaba alırsak ne gibi sorunlarla karşılaşabiliriz? Gümrük vs. bu konularda bilgisi olan varsa uyandırsın benim bildiğim 20 Euro'nun üzerine vergi alıyorlar.

_20190121_045046.JPG

Son düzenleyen: Moderatör:
Sakın alma. Aldığım(Ekran fotoğrafını çektiğin ilan) satıcı bir zamanlar Ryzen 5 1600 PRO satıyordu. Şuan o ilanı Ryzen 5 1600 ilanı yapmış. İkinci el o, ben aldım. 4 gün sonra işlemci bozuldu. Isıtarak çalıştırmayı zar zor başardım. Sana önerim üzerine biraz daha ekleyip Türkiye'den alman. Ben Dolar 6,7 civarıyken şuan Türkiye'den sıfır Ryzen 5 2600 alabileceğim fiyata ikinci el Ryzen 5 1600 aldım. Lütfen bu hatayı sakın yapma.
Ki gümrük vergisi de çıkabilir. Bunu da unutma lütfen.

Paketin üzerinde 11 dolar yazması için herhangi bir not düştünüz mü satıcıya?
Sakın alma. Aldığım(Ekran fotoğrafını çektiğin ilan) satıcı bir zamanlar Ryzen 5 1600 PRO satıyordu. Şuan o ilanı Ryzen 5 1600 ilanı yapmış. İkinci el o, ben aldım. 4 gün sonra işlemci bozuldu. Isıtarak çalıştırmayı zar zor başardım. Sana önerim üzerine biraz daha ekleyip Türkiye'den alman. Ben Dolar 6,7 civarıyken şuan Türkiye'den sıfır Ryzen 5 2600 alabileceğim fiyata ikinci el Ryzen 5 1600 aldım. Lütfen bu hatayı sakın yapma.
Ki gümrük vergisi de çıkabilir. Bunu da unutma lütfen.
O zaman bu konuyu burda kapatalım kimse 700 TL'yi çöpe atmak istemez

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı