AliExpress'ten satın aldığım ürün takip edilemiyor

Ksmn24

Hectopat
Merhaba. AliExpress üzerinden 20 Aralık tarihinde akıllı saat siparişi verdim. Satıcıdan 1 gün ses çıkmayınca mesaj attım neden gönderilmiyor diye. Bana verdiği cevap adresinizi doğrulamamız gerekiyor adresinizde sokak ismi yok, gönderelim mi diye. Ben de adres doğrudur gönderin dedim. Daha sonraki gün yani 22 Aralıkta ürün kargoya verildi denil şu an 2 gün oldu ve AliExpress'ten siparişlerimi kontrol ettiğimde kargo takip kullanılamıyor yazısı var ve hiçbir hareket yok. Bu benim ikinci siparişim. İlk siparişimde her şey görülüyordu. Dolandırılma ihtimali var mıdır? Yanıtlarsanız çok sevinirim.

Dosya Ekleri

• aliekspress.jpeg
    aliekspress.jpeg
    52,5 KB · Görüntüleme: 61
Hocam çıkış ülkesine göre bazı siparişler görülüyor bazıları görülmüyor. Verdikleri kargo firması ile alakalı. Siz siparişi aliexpreseden vermişsiniz. Sıkıntı olmaz merak etmeyin. Gelmez ise ücret iadesi alırsınız. Ama dediğim gibi bazı ülkelerden gelen ürünler Türkiye gümrüğüne girene kadar görülmüyor.

Hocam çıkış ülkesine göre bazı siparişler görülüyor bazıları görülmüyor. Verdikleri kargo firması ile alakalı. Siz siparişi aliexpreseden vermişsiniz. Sıkıntı olmaz merak etmeyin. Gelmez ise ücret iadesi alırsınız. Ama dediğim gibi bazı ülkelerden gelen ürünler Türkiye gümrüğüne girene kadar görülmüyor.

Hocam daha önce de AliExpress'ten sipariş verdim ve böyle şeyler yaşamadığım için kaygılandım açıkçası normalde takipli olması gerekiyordu siparişin. Hala takip edemeyince sıkıntıya düştüm.

Birkaç yıl önce bende bir sipariş vermiştim. Tam tersi oldu. Ülkeye girene kadar kargo takip vardı. Ülkeye girince çalışmadı kod.

Az önce satıcıya sordum ve şöyle bir cevap aldım; already shipped, tracking will be updated in two to three days. You may wait, thanks.

Yeni konular

Geri
Yukarı