Alım Gücü (dBm) -12

sametiman

Hectopat
aeaea.png

Merhaba resimde de görüldüğü gibi alım gücü -12.2. Altta da -20'lerde. Bu bir problem mi sizce? Bugün fark ettim. İnternetim düzgün mü çalışıyor? İndirme hızı boştayken sürekli dibe vuruyor ve oynak. Sizce aramalı mıyım teknik servisi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu saha dolapları içerisinde yer alan ve birçok kullanıcının aynı anda üzerine bağlantı kurulan DSLAM denen cihazın sana veri gönderirken sağladığı çıkış gücü oluyor. Rakamın düşük olması iyi bir durum kısacası. 0'ın altına inmesi gerçekte bir anlam ifade ediyor mu tam emin değilim ancak bağlantın çok çok iyi. Hiçbir problem göremiyorum; internet sağlayıcın ile görüşeceksen de daha iyi bir pakete geçmek için görüş :) Yoksa teknik açıdan çok iyi hattın.

Çıkış gücü santrale uzaklıkla ilgisi var diye biliyorum. Sıfırın altında olması iyi bir şey modemin santrale bağlanırken zorlanmıyor yani santrale çok yakınsın.

Çıkış gücü santrale uzaklıkla ilgisi var diye biliyorum. Sıfırın altında olması iyi bir şey modemin santrale bağlanırken zorlanmıyor yani santrale çok yakınsın.
Kardeşim konu baya eski ama benim de hat değerlerimde çıkış gücü -48.5 db gösteriyor bu iyi midir kötü müdür bilmiyorum. Yeni konu aç dersen açtım ama bilen birine rast gelemedim. Ayrıca internet kopuyor arada ama ışıklar sönmüyor.

Geri
Yukarı