Alınan Lenovo SSHD 2. el mi?

Decoss

Picopat
Daha fazla  
2 gün önce Hepsiburada'dan şu ürünü aldım(bugün elime ulaştı):https://www.hepsiburada.com/seagate...5-5400rpm-sata-3-0-st500lm000-pm-HB00000IVLYB satıcıya soru sorma kısmından özellikle belirtmiştim 2. el çıkarsa iade edeceğimi vs. ve bana şaka yapar gibi 930 gün kullandığı şeyi yollamış herife programla bakacağımı belirtmiştim yani şimdi ne yapmalıyım adama WhatsApp'tan yazdım ama yine de merak ettiğimden burayada yazayım dedim, ürün.

Ekran görüntüsü 2024-04-05 215223.png

Gerçekten 2. el mi yoksa ben mi yanlış okuyorum bu verileri? Hiç bad sector cıkmadınasıl oluyorsa temiz o konuda ama yine de 2. el ürün istemiyorum ve az önce 30dk sonra geri dönüş yapacağını söyledi, engellerse ne yapacağım?

Düzeltme: ürün zaten orjinal paketinde bile değildi kutuda yollamıştı, direkt o andan sonra işkillenmiştim ama hd tune dan bakmadanda bir şey deme şansım yoktu.

2 gün önce Hepsiburada'dan şu ürünü aldım(bugün elime ulaştı):https://www.hepsiburada.com/seagate...5-5400rpm-sata-3-0-st500lm000-pm-HB00000IVLYB satıcıya soru sorma kısmından özellikle belirtmiştim 2. el çıkarsa iade edeceğimi vs. ve bana şaka yapar gibi 930 gün kullandığı şeyi yollamış herife programla bakacağımı belirtmiştim yani şimdi ne yapmalıyım adama WhatsApp'tan yazdım ama yine de merak ettiğimden burayada yazayım dedim, ürün.

Eki Görüntüle 2160035

Gerçekten 2. el mi yoksa ben mi yanlış okuyorum bu verileri? Hiç bad sector cıkmadınasıl oluyorsa temiz o konuda ama yine de 2. el ürün istemiyorum ve az önce 30dk sonra geri dönüş yapacağını söyledi, engellerse ne yapacağım?

Düzeltme: ürün zaten orjinal paketinde bile değildi kutuda yollamıştı, direkt o andan sonra işkillenmiştim ama hd tune dan bakmadanda bir şey deme şansım yoktu.
İkinci el.

satıcı 2. el olduğunu belirtmiyordu
Tabii ki 2. el.

Format yapma zahmetini de göstermemişler direkt çıkıyor.
hepsiburada gibi yerlerde 2. el ürün satılacağını düşünmüyordum ve 2. el olduğu hakkında hiç bir şey yazmıyordu, her türlü suçlu. Beni engelleme gibi bir şansı var mı iade edebilir miyim şimdi?

Evet ama hepsiburada gibi yerlerde 2. el ürün satılacağını hiç sanmıyordum yani ne yapmam doğru olur?
Satıcıdan satıcıya değişir. Abidik gubidik bir satıcıdan alırsan ikinci el de gelir, salatalık da gelir. Satıcı Hepsiburada olsaydı yine bu şekilde çıksaydı çok büyük bir marka zedelenmesi yaşardı. O yüzden ismi duyulmuş yerler böyle şeyler yapmak bir hatadan çok müşteri kaybı demek.
Önemli olan satıcı satıcıya bak. Nereden alırsan al satıcıya bak. Eğer varsa satıcının sitesinden girip kendi sitesindeki fiyatıyla karşılaştır.

satıcı 2. el olduğunu belirtmiyordu

hepsiburada gibi yerlerde 2. el ürün satılacağını düşünmüyordum ve 2. el olduğu hakkında hiç bir şey yazmıyordu, her türlü suçlu. Beni engelleme gibi bir şansı var mı iade edebilir miyim şimdi?
Hepsiburadayla iletişime geç dostum aha kanıt elinde işte.

Seni engelleme hakkı tabii ki var. Kişisel mevzular sonuçta. Bir sıkıntın varsa adamla değil Hepsiburada'yla konuşacaksın adam engellemekle iyi bile yapmış onunla zaman kaybetme elindeki kanıtla Hepsiburada'ya başvur. Sayfalarını bile kapattırabilirsin.

Vakit geçirmeden iade et ve HB'ye durumu bildir. Sonra sen zararlı çıkarsın.
İkinci el satıyorsa çalıntı üründe satabilir.

Hepsiburadayla iletişime geç dostum aha kanıt elinde işte.

Seni engelleme hakkı tabii ki var. Kişisel mevzular sonuçta. Bir sıkıntın varsa adamla değil Hepsiburada'yla konuşacaksın adam engellemekle iyi bile yapmış onunla zaman kaybetme elindeki kanıtla Hepsiburada'ya başvur. Sayfalarını bile kapattırabilirsin.
Satıcıyla konuştum birazcık duygu sömürüsü çabasından sonra durumumu anlattım ve iademi hızlıca kabul edeceğini belirtti ayrıca hepiniz sağolun dostlar bir daha gidip bu saçma sapan satıcılardan alışveriş yapmayacağım o konuda fazlasıyla haklısınız işte.

Yeni konular

Geri
Yukarı