Alınan şirketin kapandığı iPhone nasıl garantiye verilir?

Tolunay 60

Femtopat
Daha fazla  
iPhone X aldığımda ek bir sene garanti alıp almadığımı hatırlayamıyorum. Aldığım firma iflas ettiği için ne faturma ne de ek garanti bilgisine ulaşamıyorum. Bilgisi olan paylaşabilir mi? Telefonum kapandı açamıyorum. Teşekkür ederim şimdiden 🙂

iPhone X aldığımda ek bir sene garanti alıp almadığımı hatırlayamıyorum. Aldığım firma iflas ettiği için ne faturma ne de ek garanti bilgisine ulaşamıyorum. Bilgisi olan paylaşabilir mi? Telefonum kapandı açamıyorum. Teşekkür ederim şimdiden 🙂
Apple'ın yetkili servisleri var. Önerim KVK Bostancı teknik servisine gitmen. Bana yardım etmişlerdi bunun gibi bir durumda, size de yardım edeceklerini düşünüyorum.

Nerden alındı ürün Vatan Teknosa gibi firmalarda faturalarınız oluyor?

Apple Türkiye'yi arayın. Bir firma kapandığı zaman teknik servislerini başka firma devralabiliyor. Mesela hotpoint Türkiye'den çekilirken servislerini Vestel'e devretti.

Veremezsiniz diye biliyorum. LG G3 modelinde Fonotel garantili almıştım garanti bitimine 2 ay kala firma kapanmıştı. Ekran sararması sorunundan dolayı LG ile görüştüğümde ek ücret talep etmişlerdi. Apple'da durum nasıl bilmiyorum fakat farklı olacağını da düşünmüyorum.

Aldığınız firmanın hiçbir önemi yok. Servise cihazınızı direk gönderebilirsiniz. Servis cihazın seri numarası üzerinden garanti sorgulayıp tamir yapabilir. Sizden fatura yada garanti belgesi istemez. Apple hiçbir zaman müşteriyi uğraştırmayı sevmez. Kutuya bile gerek yok. Bir gün kendin götürüp elden teslim edebilirsin.

Veremezsiniz diye biliyorum. LG G3 modelinde Fonotel garantili almıştım garanti bitimine 2 ay kala firma kapanmıştı. Ekran sararması sorunundan dolayı LG ile görüştüğümde ek ücret talep etmişlerdi. Apple'da durum nasıl bilmiyorum fakat farklı olacağını da düşünmüyorum.
Apple genelde böyle şeylerle ilgileniyor. Teknosa'dan aldığımız iPhone'un kulaklığı bozulmuştu. Yetkili servise kendimiz gittik kulaklığı ücretsiz yenilediler. Garantisi devam ettiği sürece pek bir sorun çıkmıyor.
Ayrıca garantinizin bitip bitmediğinden emin değilseniz Ayarlar>Genel>Hakkında kısmında Sınırlı Garanti diye bir bölüm var oradan garantinizin devam edip etmediğini, ne zaman biteceğini görebilirsiniz.

Apple genelde böyle şeylerle ilgileniyor. Teknosa'dan aldığımız iPhone'un kulaklığı bozulmuştu. Yetkili servise kendimiz gittik kulaklığı ücretsiz yenilediler. Garantisi devam ettiği sürece pek bir sorun çıkmıyor.
Ayrıca garantinizin bitim bitmediğinden emin değilseniz Ayarlar>Genel>Hakkında kısmında Sınırlı Garanti diye bir bölüm var oradan garantinizin devam edip etmediğini, ne zaman biteceğini görebilirsiniz.
Konuyu yine yanlış anlamışım. Ben garanti firmasının iflas ettiğini okudum aldığı şirketin değil. Kusura bakmayın tekrardan. :)

Geri
Yukarı