[Alındı] Amazon'dan Samsung SSD 850 EVO 500 GB

Selamlar arkadaşlar, Amazondan sipariş verdiğim ssd 6 günde geldi, tabiki kavga dövüş sayesinde. Gümrük fiyatı olarak 34$ ödedim yaklaşık 580TL'ye geldi. Şuan için sadece şunu söyleyebilirim o kadar hafifki anlatamam. Bildiğimiz 4gb ramler kadar ağırlığı. Ürünü performansını nasıl onu merak ediyorum açıkcası.

1.jpg

2.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartlarımız hemen hemen aynı seninle. Yapılacak şey belli hocam. Bios'dan anakartınızı Raid yapın ve SSD'yi sata 1 gibişine takın. Samsung Magician'dan gerekli ayarları yapın. Onun haricinde yapacağınız hiçbir şey yok maalesef. Bios'u güncel tutun ve işletim sistemini Win 8.1.3'e yükseltin.

Anakartlarımız hemen hemen aynı seninle. Yapılacak şey belli hocam. Bios'dan anakartınızı Raid yapın ve SSD'yi sata 1 gibişine takın. Samsung Magician'dan gerekli ayarları yapın. Onun haricinde yapacağınız hiçbir şey yok maalesef. Bios'u güncel tutun ve işletim sistemini Win 8.1.3'e yükseltin.
1 sürücü takılı olduğu halde raid aktif edince neyi değiştiriyor, zararı varmı ?

Samsung SSD'lerin özelliği o hocam. SSD'yi sanki Raid yapmış gibi hızlandırıyor. Farklı marka SSD'ler ile kıyaslayın kendi SSD'nizi. AMD sata kontrolcüsü kullanmanıza rağmen normal bir SSD'ye göre çok daha performanslı olduğunu göreceksiniz.

Samsung SSD'lerin özelliği o hocam. SSD'yi sanki Raid yapmış gibi hızlandırıyor. Farklı marka SSD'ler ile kıyaslayın kendi SSD'nizi. AMD sata kontrolcüsü kullanmanıza rağmen normal bir SSD'ye göre çok daha performanslı olduğunu göreceksiniz.
Raid yapınca mavi ekran aldım. Herhangi bir ayar yapmam gerekiyor mu? Ekranda ctrl+f tarzı yazılar yazıyordu ?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı