[Alındı] AMD A8 7650K APU Sistem

Arkadaşlar işlemciyi iade etmeyi düşünmüyorum da sizce ram i iade etmeli miyim ? Onun yerine hangi ram i almalıyım ?

Arkadaşlar işlemciyi iade etmeyi düşünmüyorum da sizce ram i iade etmeli miyim ? Onun yerine hangi ram i almalıyım ?
İşlemci: AMD A10 7860K Near-Silent X4 Soket FM2+ 3.6 GHz(Turbo 4.0GHz) 4MB R7 VGA İşlemci - AD786KYBJCSBX - 108,50$ + KDV = 396,89 TL
Bellek: GSkill RipjawsX 8GB(2x4) DDR3 2400Mhz CL11 PC Bellek - F3-2400C11D-8GXM - 61,99$ + KDV = 226,74 TL
Bu ikisini değiştirsen yeter. Bütçe düşükse zorlamaya gerek yok.

a10 7860K almayı düşünmüştüm de bütçem el vermedi ram i iade edeceğim artık o ram den istediğim performansı alırım değil mi ?
Sadece rami değiştirseniz de olur. 2x4GB(çift kanal) olması ve 2400Mhz(XMP destekli) ya da en kötü 2133Mhz hızında olması size çok ciddi performans artışı sağlar. Bu arada içiniz rahat olsun. Bu bütçede yapılabilecek en iyi tercihlerden birini yapmışsınız. Sadece ram konusu önemli.

Sadece rami değiştirseniz de olur. 2x4GB(çift kanal) olması ve 2400Mhz(XMP destekli) ya da en kötü 2133Mhz hızında olması size çok ciddi performans artışı sağlar.
Cevaplarınız için teşekkürler hocam hepsiburada.com dan almıştım sistemi sadece ram i iade edip dediğiniz gibi çift modül 8 gb 2400 MHz ram alacağım.

Hocam ram in paketinden sticker'ı çıkarıp kasaya yapıştırdım da geri iade de sorun teşkil eder mi ?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı