Alındı: Asus ROG Strix Nvidia GeForce GTX 1080 8GB 256Bit GDDR5X PCI-E 3.0 Ekran Kartı

@shooters001 Hocam MSI Gaming X'den daha iyidir der misiniz testlere göre kesinlikle ?

Artılarını yazıyorum.

1. Her iki kartı da techpowerup ve Guru3d gibi siteler incelediler.
Asus, MSI dan 1-2 fps daha performanslı ve hem boşta hem de tam yükte 4-5 derece daha serin çalışıyor.
3. Asus un kartında 2 adet molex fan yuvası var ve kasadaki fanları bu yuvalara takarak tamamen kontrol edebiliyorsun.
4. Hız aşırtma konusunda Asus olanı 100 MHZ daha fazladan hız aşırtmalı geliyor.
5. Asus Auto-Extreme teknolojisini kullanıyor ve tüm lehimleri insanlar yerine makinalar yaptığı için CW sorunu çıkma ihtimali diğer markalara göre çok daha düşük. Dileriz zaman içerisinde tüm markalar bu teknolojiyi kullanmaya başlar.

Artılarını yazıyorum.

1. Her iki kartı da techpowerup ve Guru3d gibi siteler incelediler.
Asus, MSI dan 1-2 fps daha performanslı ve hem boşta hem de tam yükte 4-5 derece daha serin çalışıyor.
3. Asus un kartında 2 adet molex fan yuvası var ve kasadaki fanları bu yuvalara takarak tamamen kontrol edebiliyorsun.
4. Hız aşırtma konusunda Asus olanı 100 MHZ daha fazladan hız aşırtmalı geliyor.
5. Asus Auto-Extreme teknolojisini kullanıyor ve tüm lehimleri insanlar yerine makinalar yaptığı için CW sorunu çıkma ihtimali diğer markalara göre çok daha düşük. Dileriz zaman içerisinde tüm markalar bu teknolojiyi kullanmaya başlar.
Hayırlı olsun güle güle kullanın, sizden çok küçük bir ricam olacak zahmet olmaz ise elinizdeki en ağır oyunu 1920x1080 ayarlarda 5-10 dakika oynayıp bana sıcaklı değerlerini yazar mısınız? :)

Hayirli olsun güle güle kullanin. :) Ufak bir sorum olacak, asil fiyatindan daha pahaliya almis olmadiniz mi?

Hayırlı olsun güle güle kullanın, sizden çok küçük bir ricam olacak zahmet olmaz ise elinizdeki en ağır oyunu 1920x1080 ayarlarda 5-10 dakika oynayıp bana sıcaklı değerlerini yazar mısınız? :)

Tamam.

Hayirli olsun güle güle kullanin. :) Ufak bir sorum olacak, asil fiyatindan daha pahaliya almis olmadiniz mi?

Sinerji, MSI modelini 3150 TL ye satıyor. Varın, Asus markasını sen hesapla.

Senin benden istediğin testi az önce Technopat yaptı zaten. Beni beklemene gerek kalmadı.
MSI GTX 1080, GTA V Full HD 1080p Performans Testi.

Buyur hocam:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hayırlı olsun çok pahalı. 3300 tl ile orta halli gtx 970 veya r9 390 serisi pc toplanıp güzelce rahat bir şekilde oyun oynanabilir.Ne biliyim bir ekran kartına bu kadar para vermek, tabi bende para yok herşey pahalı geliyor bana, parası olan alsın tabi ki.

Hayırlı olsun çok pahalı. 3300 tl ile orta halli gtx 970 veya r9 390 serisi pc toplanıp güzelce rahat bir şekilde oyun oynanabilir.Ne biliyim bir ekran kartına bu kadar para vermek, tabi bende para yok herşey pahalı geliyor bana, parası ol an alsın tabi ki.

Benim gözlerimde Kon Distorfisi ve Nistagmus hastalığı var.
Asus`un G Sync destekli monitörünü kullanıyorum. Titremeleri oldukça azalttığı için bana fayda sağlıyor.
GTX 1080 e çok para vermemin sebebi 1440p çözünürlükte ultra ayarlarda 60 fps performans hedefliyorum. Eğer, fps 30-40`lara düşerse benim gözlerim rahatsız oluyor ve titriyor.
Sonuç olarak mecburiyetten alıyorum biraz da.

Hayırlı olsun, iyi günlerde kullanmanızı dilerim. Ben de açıkçası biraz kararsız kaldım MSi ile ASUS arasında o yüzden acele edip almak istemedim yoksa ben de satın alacaktım. Sanırım ben biraz daha bekleyeceğim. Sizin test sonuçlarınızı görmeyi de çok isterim. Umarım Coil Whine gibi can sıkıcı sorunlar çıkmaz kartta.

Bu arada dikkatimi çeken bir şey oldu. Asus ROG Strix GTX 1080 ekran kartının açıklamasında da GPU olarak GTX 1070 yazması garip. İnsanın canını sıkan bir hata olsa gerek (y)
Gtx 1070 ile 1080 aynı GPU'yu kullanıyor.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı