Alındı: Asus ROG Strix Nvidia GeForce GTX 1080 8GB 256Bit GDDR5X PCI-E 3.0 Ekran Kartı

Senin benden istediğin testi az önce Technopat yaptı zaten. Beni beklemene gerek kalmadı.
MSI GTX 1080, GTA V Full HD 1080p Performans Testi.

Buyur hocam:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Sağ olun çok teşekkürler. Test yapmayı kabul ettiğiniz için ayrıca teşekkürler.

LG-D802TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Eğer yeni bir sistem toplasaydım GTX 1070 alır, yoluma bakardım.
Ben GTX 980 Ti kartımı sattım ve GTX 1070 ile arasında çok az bir fark var. Sattığıma değmezdi. Ben de doğrudan GTX 1080 ile başlamak istedim.
Yok yok ben size kötü yaptığınızı söylemedim, aradaki bellek farkı, cuda çekirdeği sayısı vs. Gtx 1080'i bariz şekilde öne çıkarıyor. Gtx 970 ile 980 gibi düşünün. Fakat bu sefer aradaki fark Gtx 970 ile Gtx 980 arasındaki farktan çok daha fazla

Arkadaşlar,
Beni yine bir teknoloji şanssızlığı tuttu. Ürünü iade etmek için kargoya verdim. Paramı geri alacağım.

Ekran kartının sorunu ise, hemen hemen tüm oyunların giriş menülerinde, intro kısımlarında, ekranın ortasında çok kısa süreliğine yatay çizgiler çıkmasıydı. Oyunları oynarken ise hiçbir sorun yoktu. Ben sorun ileride büyür endişesiyle geri iade için gönderdim.

Bunu da not düşelim herkese. Asus markasının tıpkı diğer ürünlerinde olduğu gibi ilk seri üretimleri yine sorunlu galiba.

Para iadesinin ardından başka bir marka tercihiyle GTX 1080 maceramıza devam edeceğiz.

Arkadaşlar,
Beni yine bir teknoloji şanssızlığı tuttu. Ürünü iade etmek için kargoya verdim. Paramı geri alacağım.

Ekran kartının sorunu ise, hemen hemen tüm oyunların giriş menülerinde, intro kısımlarında, ekranın ortasında çok kısa süreliğine yatay çizgiler çıkmasıydı. Oyunları oynarken ise hiçbir sorun yoktu. Ben sorun ileride büyür endişesiyle geri iade için gönderdim.

Bunu da not düşelim herkese. Asus markasının tıpkı diğer ürünlerinde olduğu gibi ilk seri üretimleri yine sorunlu galiba.

Para iadesinin ardından başka bir marka tercihiyle GTX 1080 maceramıza devam edeceğiz.

Hayırlısı olsun. Vakit kaybetmeden bu sorunun başgöstermesi bir nevi yararına olmuş. Özel soğutmalı Evga 1080 FTW yada Classified geldiği gibi al derim.

Asus'da çok sorun çıkan var hocam ya ben de bir kıllandım. Ya paraya kıyıp MSI ya da EVGA alacağım.

Büyük ihtimalle, aldığım kartın voltaj hassasiyetinde sorun olabilir. Oyunun menülerinde fps çok yüksek olduğu için karta yükleniliyor ve bu da ekranda kısa süreli çizgiler çıkmasına sebep olmuş olabilir.

MSI, EVGA veya Galax gibi markalara yönelebilirim, Gigabyte da ihtimal dahilinde.

Hayırlısı olsun. Vakit kaybetmeden bu sorunun başgöstermesi bir nevi yararına olmuş. Özel soğutmalı Evga 1080 FTW geldiği gibi al derim.

Hocam, ekrandaki çizgilerin sebebi kartın voltaj dengesizliği ve MOSFET lerdeki hatadan kaynaklandığını düşündüm. Aynı oyunları on-baoard ekran kartıyla açtım ve ekranda çizgi çıkması gibi bir sorun ortaya çıkmadı. Sürücüyü silip tekrar kurduğumda sorun hala düzelmemişti.

Öncelikle geçmiş olsun hem gözünüzden ötürü hemde karttaki sıkıntıdan dolayı. Belirtmeden geçemeyeceğim bi yerde VRAM oc yapılamıyor yazmışsınız, o yapılabiliyor sadece Tweak programından kilidi açmanız gerek. En kısa zamanda iadeniz gerçekleşir ve MSI Gaming X alırsınız :)
Asus'da çok sorun çıkan var hocam ya ben de bir kıllandım. Ya paraya kıyıp MSI ya da EVGA alacağım.
Yaşanan sorun ASUS'ların hepsinde yoktur bence hatta arkadaşın yaşadıgı sorun monitöründen bile kaynaklanıyor olabilir. Diğer seçenek mevzusuna gelince kesinlikle MSI marka derim evganında şu çok övündüğü ACX soğutma sisteminde fanlarda çift toplu falan fistan sistemi kullanıyoruz dediği sistem o kadar kötü çalışıyor ve o kadar CW sorunu olasılığı yüksek ki anlatamam. MSI Gtx 970 Kullanıyorum param olsa MSI GTX 1080 Gaming X alırım :D

Büyük ihtimalle, aldığım kartın voltaj hassasiyetinde sorun olabilir. Oyunun menülerinde fps çok yüksek olduğu için karta yükleniliyor ve bu da ekranda kısa süreli çizgiler çıkmasına sebep olmuş olabilir.

MSI, EVGA veya Galax gibi markalara yönelebilirim, Gigabyte da ihtimal dahilinde.

Hocam, ekrandaki çizgilerin sebebi kartın voltaj dengesizliği ve MOSFET lerdeki hatadan kaynaklandığını düşündüm. Aynı oyunları on-baoard ekran kartıyla açtım ve ekranda çizgi çıkması gibi bir sorun ortaya çıkmadı. Sürücüyü silip tekrar kurduğumda sorun hala düzelmemişti.

İyi yapmışsın. Hepimiz donanım uzmanı olup sorunu çözeceksek yetkili servislere ihtiyaç kalmaz. Hem bırak kartın üreticileri uğraşsın. Hem o kadar para ver hemde sorunlarla uğraş dur. Değmez.

Benim gtx 1080 geldi umarım sorun yok. :)

Dosya Ekleri

• 13493605_1176253905749955_248310273_o.jpg
    13493605_1176253905749955_248310273_o.jpg
    106,8 KB · Görüntüleme: 157
  • 13523649_1176253925749953_87840139_o.jpg
    13523649_1176253925749953_87840139_o.jpg
    113,6 KB · Görüntüleme: 165
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı