[ALINDI] İ3 4160 ve R7 250 Sistem

Merhaba arkadaşlar. Haziran ayında aldığım bilgisayarımın fotoğraflarını az da olsa paylaşmak istiyorum. Sistemimden aslında memnunum fakat ara sıra bilgisayarım kasıyor. İşletim sistemim Windows 7 olmasından mı 4 gb RAM yetersiz kalmasından mı anlamadım.

Sistemim:
- İ3 4160
- Msı H81m-p33
- Sapphire R7 250
- Corsair Vengeance 4 gb ddr3 RAM
- Cooler Master Cmp-350 350 watt kasa
- Wd Blue 1 tb harddisk

Fotoğraf7043.jpg
Pc.png
Pc-1.png
PC-2.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence günümüzdeki her sistem için SSD olması gereken bir bileşen. Ama RAM takviyesi de iyi olur. Bazı oyunlarda RAM sıkıntısı muhakkak çekersiniz. Chrome tarayıcı bile çok RAM kullanıyor. Birde böyle bir sisteme Windows 10 kursanız daha iyi olur. Bunu sosyaldeki herkes söyler. Ek olarak faydası ne kadar olur tam bilmiyorum ama BIOS güncel değilse onu da güncelleyin derim. Kısaca güncellik iyidir. :D

Güzel günlerde kullanın hocam, SSD konusunda pek bir bilgim yok ama işletim sistemini Win10 64 bit yaparsanız faydasını göreceğinizden eminim.

Çok teşekkürler. 800 tl civarında bir bütçem var. İlk olarak monitörüm tüplü onu değiştirmek istiyorum. Geri kalan para ile ne almamı önerirsiniz ?

O kasmalar tamamen işlemciden kaynaklanıyor. İşyerimdeki pc de i3 4160 var aynı sorunlarla bazen ben de karşılaşıyorum.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı