[Alındı] i3 7100 Sistem

imagine

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar sistemi bundan yaklaşık 1 hafta önce 1850 TL'ye topladım. Yorumlarınızı bekliyorum. Sistem şu şekilde;
  • i3 7100
  • Gigabayte h110m
  • 8GB 2133 RAM
  • Aerocool V3X 750W
  • 128 GB Adata SSD
  • 1 TB 7200 RPM

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayırlı olsun öncelikle. 750W PSU seçmişsiniz, merak ediyorum da sistemde hangi ekran kartını kullanmayı planlıyorsunuz?
Ben bu sistemi toplarken listeyi yapıp bir arkadaşıma vermiştim. Listede 500W yazıyordu ama o yanlışlıkla 750W almış. Umarım bir sorun olmaz. Ve bu sistemde de RX 460 veya GTX 1050 Tİ kullanacağım.

Bir sorun olmaz, aksine ileriye dönük olması için iyidir. RX 470 alabilirseniz ilerde sistemi değiştirmeden bir tık daha uzun ömürlü olmasını sağlayabilirsiniz ama 1050ti da iyidir.

F/P konusunda çok iyi bir kart. Bilgisayar topladığım dönemde bütçem az olduğu için işlemcime uygun bir kart olsun diye onu tercih etmiştim ve pişman etmedi.

i3 işlemciler ve RX 460 birbirine en uyumlu ikililerden birisi, sizi pişman etmez. Monitörünüzde G-sync, FreeSync gibi özelliklerin mevcut olup olmadığını biliyorsanız ona göre GTX 1050 de önerebilirim.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı