[ALINDI] İ5 6600K, GTX970 ve Asus Z170 Pro Gaming

Cumali Adnsprlu

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba keyfe keder kullanacağım sistemimi sonunda aldım. Her zaman sistem toplayamıyoruz almışken iyisi olsun istedim ve toplam 5.500 tl sistemi topladım. Buyrun aşşağıda resimleri mevcut daha henüz oyun test etmedim ilerleyen zamanlarda onuda sizlerle paylaşırım ama şunu söyleyim windows 8.1 sadece 1dk 40sn kurdum :)

Sistem:

-CORSAIR CARBIDE SERİSİ CHAMP/SPEC-02 80PLUS 650W KIRMIZI FANLI MidT ATX KASA
-Kingston 240GB HyperX FURY Sata 3.0 Cache SSD (Okuma 500MB / Yazma 500MB)
-MSI GTX970 GAMING 4G GDDR5 4GB 256Bit Nvidia GeForce DX12 Ekran Kartı
-ASUS Z170 PRO GAMING Intel Z170 Soket 1151 DDR4 3400MHz(O.C.) USB3.1 Anakart
-WD 3.5" 1TB Caviar Blue SATA 3.0 7200Rpm 64MB Cache Harddisk
-CORSAIR 8GB Vengeance Kırmızı DDR4 2400MHz CL14 Sıngle Ram
-SAMSUNG 24" LS24D300HS/UF 2 MS HDMI GAMING MONİTÖR
-COOLER MASTER SEIDON 120V SIVI SOĞUTMA SİSTEMİ
-Intel Core i5 6600K Soket 1151 3.5GHz 6MB Önbellek 14nm İşlemci
- Tunçmati̇k Lite Ii 1000 Va Line-interactive Ups 634 - n11.com

Elektrik kesintilerinde sistemin zarar görmemesi açısından kesintisiz güç kaynağı aldım. Bir de tek modül RAM ilerleyen aylarda aynı serisinden 1 adet daha ekleyip 16 GB yükseltmeyi düşünüyorum ancak şuan için gayet yeterli. Eksik olan sadece mouse ve klavyem:eek:

Dosya Ekleri

• jenaratör.jpg
    jenaratör.jpg
    16,3 KB · Görüntüleme: 415
  • qweq222.jpg
    qweq222.jpg
    80,5 KB · Görüntüleme: 478
  • qweqwe555.jpg
    qweqwe555.jpg
    62,6 KB · Görüntüleme: 422
  • qweqweqwe.jpg
    qweqweqwe.jpg
    64,2 KB · Görüntüleme: 409
  • wewe551414.jpg
    wewe551414.jpg
    58,1 KB · Görüntüleme: 443
  • wewewe.jpg
    wewewe.jpg
    74,8 KB · Görüntüleme: 497
  • wewewe555.jpg
    wewewe555.jpg
    47,4 KB · Görüntüleme: 453
  • wewewe5555.jpg
    wewewe5555.jpg
    65,7 KB · Görüntüleme: 403
Son düzenleme:
Hayırlı olsun hocam. Mavi ekransız günler. :) Hocam anakartın üzerine kaç tane fan takılıyor ?

Hayırlı olsun hocam. Mavi ekransız günler. :) Hocam anakartın üzerine kaç tane fan takılıyor ?
Kardeşim valla sorma 4 adet fan girişi var. Ben radyatörü taktım sonra radyatörün önüne ve arkasına fan taktım toplam 3 oldu radyatör ile birlikte tabiki, birde kasanın önünde beraberinde gelen fanı mevcut onuda takınca toplam 4 adet oluyor ve fazla takılmıyor. Ama gerek duymuyorum çünkü o.c yapmadım ayrıca hava akışı önden egzoz fana sağlıklı olarak gidiyor kablolarını gizledim hava akışı temiz. Bu yüzden ekran kartımın kendi fanları, psu'nun kendi fanları birde ortam fanları fazlası ile yetecektir. Şuanda gayet memnunum boşta 22 derece :sinsi:

Kardeşim valla sorma 4 adet fan girişi var. Ben radyatörü taktım sonra radyatörün önüne ve arkasına fan taktım toplam 3 oldu radyatör ile birlikte tabiki, birde kasanın önünde beraberinde gelen fanı mevcut onuda takınca toplam 4 adet oluyor ve fazla takılmıyor. Ama gerek duymuyorum çünkü o.c yapmadım ayrıca hava akışı önden egzoz fana sağlıklı olarak gidiyor kablolarını gizledim hava akışı temiz. Bu yüzden ekran kartımın kendi fanları, psu'nun kendi fanları birde ortam fanları fazlası ile yetecektir. Şuanda gayet memnunum boşta 22 derece :sinsi:

Çok sağol hocam. :)

Kasadan memnun musun @Cumali Adnsprlu ? İçi geniş mi ve çift fanlı sıvı soğutmalardan takılabiliyor mu? (Yani demek istediğim 2x 12cm fanlı sıvı soğutma)

Kasadan memnun musun @Cumali Adnsprlu ? İçi geniş mi ve çift fanlı sıvı soğutmalardan takılabiliyor mu? (Yani demek istediğim 2x 12cm fanlı sıvı soğutma)
evet kasanın üst tarafında 2 adet 12mm fan yeri bulunmakta dilerseniz oraya sıvı soğutma takabilirsiniz.

Resimlerini atabilir misiniz?
usta resimler yorumun altında atmıştım görmedinizmi tam parçaların resmini istiyorsanız. Yarın kasanın içini açıp çekerim şuan pek musait degilim açıkcası :)

Ben de bir an önce alsaydım hayırlısıyla. Hayırlı olsun. Hocam bir de kendimiz mi yaptınız montajı?

Evet montajı zevkime göre istediğim gibi yaptım ancak gerekli ekipmanım ve alanım, olmadığı için bilgisayar tamiri ile uğraşan bir arkadaşımın teknik bölüm odasında bir boş masa bulup orda, tek başıma dilediğim gibi rahat rahat kullandım ve zevkime göre topladım. :)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı