[Alındı] i5 6600K - ASUS Z170 Pro Gaming Sistem

Ali Parlak

Kilopat
Daha fazla  
Bilgisayar Bileşenleri

Asus Z170 Pro Gaming (Hepsiburada.com 635 TL)
Intel Core i5 6600K (Vatan Forum İstanbul 900 TL)
Kıngston HyperX Fury 2*4 8GB 2666 Mhz (Vatan Elmadağ 230 TL)
Kıngston HyperX Fury 120 GB SSD (Vatan İnternet 165 TL)
Corsair Carbide Champ Spec-02 (Vatan Topkapı 240 TL)
Corsair VS650 80+ Bronze (Vatan Topkapı 240 TL)
Cooler Master Hyper T4 (Vatan Forum İstanbul 126 TL)

dfgdfgdfg.jpg

Öncelikle merhabalar muhtemelen ekran kartının neden olmadığını düşüneceksiniz, dükkan için topladığım için sistemi şimdilik onboard olarak kullanacağım.

Sistem toplamanın en zorlu yanı işlemci soğutucuyu takarken yaşadım. AMD için sandığım aparat bu modelde Intel içinde kullanıldığını anlayınca sorunu çözdüm ve bağlantılarını yaptıktan sonra nihayet en heyecanlı yerinde gücü verdim ve...

IMAG1202.jpg

gcnvnvnm.jpg

IMAG0927.jpg

Teşekkür ederim,

Kasa gerçekten söylendiği kadar kaliteli ama benim aldığım kasada yükseltme vidaları takılıydı ama bir tanesi yamuk gibiydi pense yardımı ile düzelttim bunu şikayet olsun diye demiyorum başkalarında böyle çıkmamıştır. SSD yuvasının bağlantı tarafları keşke arkaya bakıyor olsaydı buda biraz şikayet, bunun dışında çok güzel kasa, Star Wars hayranlığımdan biraz da ben benzettiğim için kasaya Darth-İ5 6600K ismini taktım. :)

Hayir olsun. Aynı sistemin i7 6700k olanı var. Windows 10 yükledim. Mavi ekran hatasi aliyorum. Sebebi nedir?

Hayir olsun. Aynı sistemin i7 6700k olanı var. Windows 10 yükledim. Mavi ekran hatasi aliyorum. Sebebi nedir?

Öncelikle Windows 10 Bölümüne girip. Konu açmanız gerekmektedir. Konu açarken C > Windows > Minidump klasörünü masaüstüne kopyala ve winrar ile sıkıştır. Daha sonra yandex disk gibi sitelere upload edip linki açacağın konunun içinde belirt. Eğer dosya kopyalarken hata verirse içindekileri kopyala. Tekrar ayrı bir klasör oluşturup içine at :) yardımcı olurlar.

Kasa Kaç tane fan ile geliyor acaba, Hemen tozlanıyor mu ? Toz filtreleri nasıl ?
Bende nasipse "Tardis" koyucam ismini. :)

Not: Özellikle ledli fanlarını merak ediyorum, 2 tane mi kırmızı ledli var, 1 tane mi ?

1-2 hafta oldu kullanalı ve çok az bir toz birikimi oluyor eski Everest kasam ile karşılaştırınca melek gibi. 1 tane ledli fanı var, 2 fan ile beraber geliyor.

IMAG1225.jpg

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı