[Alındı] i5 8600K ve Asus GTX 1080 Sistem

chkjz

Kilopat
Daha fazla  
  • Intel Core i5 8600K 3.6 GHz 9 MB 1151 V2
  • High Power 600W 80+ Kırmızı LED'li Fanlı ATX Güç Kaynağı
  • DARK G-Storm Mid Tower ATX Gaming Kasa
  • CoolerMaster MasterLiquid Lite 120mm Sıvı soğutma
  • Gigabyte Z370-Ultra Gaming Aorus 4000 MHz(OC) 1151p V2 ATX
  • ASUS GeForce GTX1080 ROG STRIX GAMING 8GB GDDR5X 256Bit DX12 NVIDIA Ekran Kartı
  • Kıngston Hyperx Furry Black 16GB (2X8Gb) 2133MHz DDR4 CL14 PC RAM Hx421C14Fb2K2/16
  • SSD ve sabit disk mevcut
Öncelikle bana yardımcı olan tüm arkadaşlara çok teşekkür ederim. Sistemi bu şekilde satın almış bulunmaktayım. Bazı arkadaşlar kasa ve PSU beğenmedi. Haklılık payları var ama elimden geldiğince bu kadar oldu. Aklıma takılan sorular ise şunlar;

1- Almış olduğum RAM çok mu kötü? Oyun performansı nasıl olur? OC yapmama gerek var mı? Yaparsam zararı olur mu?

2- Kasanın PSU markasını yüksek tutmaya çalıştım. Kasanın ne gibi zararı olabilir?

3- Almış olduğum anakart markasını daha önce hiç kullanmadım. Technopat ailesinin incelemesinden yola çıkarak aldım. BIOS uptade ve işlemci OC'si nasıl yapılır ?

Sistemin oyun testlerini elimden geldiğince sizinle paylaşacağım. Bir nebzede olsa faydası olur umarım.

Kullandığım monitör: Asus ASUS 24" VG248QE 1ms 144Hz Full HD HDMI+DP 3D Gaming Monitör ilgili arkadaşlar takipte kalsın. Hepinize çok teşekkür eder mutlu, huzurlu günler dilerim hoşça kalın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Almış olduğunuz RAM render almıyorsanız güzel. Kasa ve PSU markalarınız bu sisteme göre düşük kalmış denebilir. Daha iyilerini hak ediyor bu sistem. Kasa olmasa bile PSU. Anakart gayet iyi. BIOS'u sitesinden indiriyorsunuz. USB'ye atıyorsunuz. USB'yi anakarta takıyorsunuz. Ondan sonra bilgisayar açılırken end tuşuna sürekli basarak Q-Flash'a giriyorsunuz. Orada o belleği seçip güncellemeyi yapıyorsunuz.

Teşekkür ederim ilginiz için. Güç olarak yeter mi power bu sisteme? Sadece oyun oynayacağım 2133 MHz olması beni korkutmuştu sağ olun. Ayrıca high power yıllarca kullandım eski bir marka iyi olduğunu düşünüyorum. Tek sıkıntım artık darboğaz kaldı. Sizce işlemciye OC yapmalı mıyım? Yoksa günümüz için yeterli mi ?

Darboğaz olmaz. Oyun içinse RAM sıkıntı yok. Güç kaynağı yeterlidir fakat bu sistemi daha kaliteli bir şeye emanet etmenizi öneririm. Evga 650 GQ tavsiyem.

Bütçem bu kadarına yetti. İlerde düşünebilirim. Ayrıca ilk kez Gigabyte anakart kullanacağım BIOS'u çok farklı, yıllarca Asus kullandım umarım beni yarı yolda bırakmaz.

Yıllarca kullanmış olabilirsiniz ancak çok iyi bir marka olduğu söylenemez. Bütçe azsa iyidir ancak. Bu sisteme daha iyisi alınabilirdi. Güç olarak yeter. OC sizin terchiniz. Direkt yap veya yapma diyemem. O monitörle o ekran kartının darboğaz yapması çok normal. Sadece yazık diyebilirim.

Youtube videolarında darboğaz olmuyor ama. Hiç umut yok mu? :( Teşekkür ederim Toprak Aga danışırım.

Nvidia Denetim Masasından DSR açıp çözünürlük olarak oyunları 2K 144 Hz'de kullanarak darboğazı bir nebze azaltabilirsin. Intel'de RAM frekans hızı Ryzen kadar oyun performansında etkili değil. Kasa neyse de aldığın PSU'nun herhangi bir sertifikası olmadığından ve uzun vadeli kullanılacağından tartışmaya mahal vermeyecek marka model tercih etsen iyi olurmuş. Hayırlı olsun.

Youtube videolarında darboğaz olmuyor ama. Hiç umut yok mu? :( Teşekkür ederim Toprak Aga danışırım.
Yok bende darboğaz olmuyor imzamdaki sistemi kullanıyorum. (telefondayken gözükmüyor) i5 8600k gtx 1080'i besleyebiliyor.
pubg%20resim%20(2).jpeg
garaj%20fps.jpeg
ayarlar.jpeg

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı