[Alındı] i7 6700k, GTX 1070 Sistem

İsrafil Önal

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba;

Gözümüzden, tırnağımızda eksilterek topladık derler ya bizim ki de öyle oldu. Allah herkesin gönlüne göre versin. Sonunda hayatımda ilk kez içime sinen bir sistem toplayabildik. Mutlaka Sizlerin fikirini de almak isterim. Olumlu, olumsuz, tavsiye niteliğindeki yorumlarınızla destek verirseniz çok sevinirim.

Sistemimiz; ( 2k oyun sistemi)
İntel i7 6700k işlemci
MSI z170 m5 anakart
MSI GTX 1070 8 GB ekran kartı
Corsair vengance 2400 MHz 16 GB RAM
Gigabyte sumo y kasa
Xigmatek dark night işlemci soğutucu ( içime tam olarak sinmeyen yegane parça)
Samsung 250 GB SSD
1 TB 7200 RPM hard drive
Asus ROG swift PG278Q 2k monitör ( 144 Hz, gsync, 1ms)

Özellikle dar boğaz sorununu çözmek adına işlemciyi 6700k seçtim. Şu an herhangi bir darboğaz sorunum olmadı.

Olumlu veya olumsuz fikirlerinizi, tavsiyelerini paylaşırsanız çok sevinirim.

Saygılarımla.
İsrafil Önal.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle hayırlı olsun.Bir sorum vardı.
Nerede topladınız eğer vatanda topladıysanız herhangi bir sorunla karşılaştınız mı bende 1080p bir sistem toplamak istiyorum ama int. alış verişe pek güvenmiyorum.

Sistem gayet güzel seninde içine sinmeyen CPU soğutucu daha kaliteli sıvı seçilebilirdi. Ayrıca kasa tercihide göze hitap edecek türde akrilik pencereli PSU bölmeli güncel kasa tercih edilebilirdi. Tavsiyem en geç seneye aynı 1070 model ile SLI yapmandır. Hayırlı olsun.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı