[Alındı] i7 6700k Sistem

Yeni parçalar;
  • İntel i7 6700k
  • MSI Z170A Krait Gaming R6 Siege
  • Corsair H100i Gtx
  • Kingston HyperX Fury 2666 MHz 2x8 GB
  • Samsung 850 Evo 250 GB
  • NZXT S340
  • Corsair VS650

Eski parçalar;
Asus GTX 650 Ti Boost
Samsung 320 Gb Hdd

Sonunda istediğim sistemi toplayabildim. Şu ana kadar her şey istediğim gibi oldu. Umarım bir sıkıntı çıkmadan uzun yıllar kullanabilirim. Şu an kafamdaki plandan tek eksik HUE+ Extension kit. Onu da kısmetse mayısta takacağız. Herhangi bir konuda soru sormak isteyen olursa mümkün olduğunca cevaplamak isterim. Burada, kaydolduğumdan beri bana çeşitli konularda yardımcı olmak için cevap yazan arkadaşlara ve tüm Technopat çalışanlarına teşekkür ederim.

Eki Görüntüle 152070 Eki Görüntüle 152071 Eki Görüntüle 152072 Eki Görüntüle 152073
Öncelikle hayırlı olsun. Aklıma bir soru takıldı da sormadan edemeyeceğim (n). Acaba elinizde o ekran kartı varken neden bu kadar üst düzey parçalar aldınız? Tabi herkes istediğini satın alma hakkına sahip fakat ben bir anlam veremedim açıkçası.

Öncelikle hayırlı olsun. Aklıma bir soru takıldı da sormadan edemeyeceğim (n). Acaba elinizde o ekran kartı varken neden bu kadar üst düzey parçalar aldınız? Tabi herkes istediğini satın alma hakkına sahip fakat ben bir anlam veremedim açıkçası.
Teşekkür ederim. O zaman bende şöyle bir soru sorayım empati yapalım. Sanırım genç bir arkadaşımızsın. Bugüne kadar kaç bilgisayarın oldu bilemiyorum. Bilgisayarlarında en çok değiştirdiğin parça hangisiydi? İşlemci mi, anakart mı, ekran kartı mı?
Şuan sahip olduğum ekran kartını öven bir insan görmedim bu forumda. Yabancı forumlarda var da. Şuan yüksek ayarlarda oynayamadığım oyun yok. Zaten genellikle fazla grafik isteyen oyunlarla uzun süre haşır neşir olmuyorum. O yüzden ekran kartı alma ihtiyacı duymadım.

Teşekkür ederim. O zaman bende şöyle bir soru sorayım empati yapalım. Sanırım genç bir arkadaşımızsın. Bugüne kadar kaç bilgisayarın oldu bilemiyorum. Bilgisayarlarında en çok değiştirdiğin parça hangisiydi? İşlemci mi, anakart mı, ekran kartı mı?
Şuan sahip olduğum ekran kartını öven bir insan görmedim bu forumda. Yabancı forumlarda var da. Şuan yüksek ayarlarda oynayamadığım oyun yok. Zaten genellikle fazla grafik isteyen oyunlarla uzun süre haşır neşir olmuyorum. O yüzden ekran kartı alma ihtiyacı duymadım.
Eğer önceki sistem darboğaz oluyorduysa ve işlemciyi değiştirmen gerekiyorduysa almışken de sağlam parçalar alayım da gelecekte güçlü bir ekran kartı alırsam sıkıntı olmasın mantığıyla aldıysanız sıkıntı yok zaten. Ayrıca yanlış anlamayın, benim de elimde şu anda o ekran kartı olsa değiştirme ihtiyacı hissetmem de diğer parçalar ekran kartına göre biraz fazla iyi gibi geldi. Tabi az önce söylediğim mantıkla aldıysanız taşlar yerine oturuyor.

Darboğazı örnekle anlatayım. Eski sistemimde e6300 vardı yanlış hatırlamıyorsam. 4 gb ddr2 800 mhz ram vardı. CS:GO'da 80 fps falan görüyordum ortalama. Bu sistemimde aynı ekran kartı ile fps max 400 yaptığım zaman 399 görüyorum. :)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı