[Alındı] İkinci bir "GTX TITAN" almaya karar verdim

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
@Oğuzhan Yıldırım
Oldukça yararlı bir açıklamada bulunmuşsunuz
Evga 1.4 ghz hızında sunuyor 980'i. Siz o sıvı soğutma ile 1.5'a çekerseniz 4 tane titan performansı falan alırsınız heralde 2 tane GTX 980 ile. Watt başına performans'a baktığımızda ise yine 900 serisi sizin sisteme yakışan en güzel seçenek.

Madem o soğutma sökülecek tadilat yapılacak, bari güncellensin hem de güncellemeye değecek bir seçenek ile. Daha 980'lerin 8 GB Vram'li versiyonları çıkacak, Titan II onaylandı testleri bitti.

Ben 980 diyorum, referans olmayan PCB'li 980 hem de. Zaten sonuna kadar verimli bir kart üstüne oc yapınca sende 100 mhz, GTX 980'deki 20mhz'e denk geliyor. Ayrıca bir sürü yazılımsal geliştirme var. Tek eksiği içersinde ARM işlemci gelecekti, işlemci darboğazı meselesini donanım ile çözecekti nVidia. Mantle'dan sonra böyle bir tepki bekliyorduk ama fos çıktı, yine milleti sömürmeye devam edecekler.

GTX 600 sahibi olsanız, 700 serisi ne sunarsa sunsun güncellemeyin derdim ama directx geçiş dönemi ve hala 28 nanometredeyiz. Bunlar da büyük problem aslında. Şuan fps derdiniz yoksa aceleniz de yoksa bekleyin Pascal serisini, nanometre atladıktan sonra bu verimlilikle aşırı bir artış olur. Tek kartta 10 tflops'u geçtiğimiz gün devrimdir. :D Neyse benim tavsiyem ikinci bir titanı almak dışında herşey'dir. Ya güncelleyin, ya da almayın. 4K monitörünüz olsa 5 dakika duramazdınız şuan, monitör gelene kadar en azından karar vermeyin.

Oğuzhan bey, taktire şayan bir açıklama yapmışsınız, ama inanın kafam çok karıştı.:kararsız: 2. bir Titan'a karar verdiğimde Technopat'ta cezalıydım o yüzden konuyu başka bir forumda açmıştım. O forumda da karmaşık cevaplar gelince kafama göre davranım böyle bir karar aldım.

Bu tür kasaları çok gördüm ama bir türkün böyle bir sisteme para vermesi, hobi olarak görmesi çok hoşuma gitti. Recep Baltaş'a selamlar yazısına çok güldüm, geçerken korna çalmak gibi olmuş :) ama lütfen yanlış anlaşılmasın iyi niyetle yazıldığını biliyorum.
Teşekkür ederim.
Aslında o anda tam olarak ne yazacağımı bilemedim. Ama ''Recep beye'' saygılar olarak ta algılaya bilir siniz .(y)

İkinci kart ölü yatırım olur, 2 ekran kartının faydasını sadece benchmark testlerinde gördüm hocam.
Bir çok oyun ve yazılım SLİ desteği sunmuyor. Siz 1500 lira vereceğinize, 1500 liraya mevcut kartınızı satın ve 980Tİ'ı bekleyin derim. O süre içinde idare edebilecek bir kart alabilir veya bulabilirsiniz.
Benim de fantezilerim vardır, bazen çok pahalıya kaçar. Ve beklediğimi alamayınca pişman olurum.
Benim gibi para harcamayı seviyorsunuz, benden yaşça büyüksünüz ve tecrübelisiniz. Umarım ne kast ettiğimi anlatabilmişimdir.
Öneriniz için teşekkür ederim.

Kartı satan kişiye de söz verdim alacağım diye. böyle bir durumda nasıl vazgeçilir bilemiyorum.(n)

Aslında para harcamayı seven birisi değilim. Ama iş teknolojiye gelince kendimi tutamıyorum, öyle ki bu kurduğum sisteme kredi bile çektim.:)

Son düzenleme:
Hocam 2. bir titan gereksiz olur bence. O tek titan bile zaten kaç sene daha oyunları ultra açar Allah bilir. Şimdilik 2. titan'ı rafa kaldırın en iyisi. :) Birçok oyun sli desteği sunmuyor.

Hocam alın bence. Adı üstünde hobi diyorsunuz. Alın sonra da 5 sene ellemeyin sisteme bence :ROFL:

@Silinen üye , İnanın kafam çok karıştı.:( İşin kötü tarafı kafama taktığımı yapıyorum. Yani her an ''Sanal Pazar'a onay verebilirim. Umarım pişman olmam.:kararsız:

GK210'a göre tam 2.5 kat artış söz konusu. Pascal mimarisi 3D Memory ile gelecek. DirectX 12 için özene bezene yapılmış bir seri olacak haliyle. Az önce 4K'da 6 GB Vram isteyen bir oyun haberi okudum, zor değilse çeviririm türkçeye bir ara. Bence 4GB 980 almakta mantıklı değil artık, en azından az daha bekleyip uzun vadeli olmayan bir güncelleme yapmayın, para kolay kazanılmıyor, yazık günah biraz daha münakaşa edelim, doğruyu bulacağız. :D @er36po

gawgwa.jpg

@Oğuzhan Yıldırım , Sanırım haklısınız özellikle de para konusunda.:)
GK210'a göre tam 2.5 kat artış söz konusu. Pascal mimarisi 3D Memory ile gelecek. DirectX 12 için özene bezene yapılmış bir seri olacak haliyle. Az önce 4K'da 6 GB Vram isteyen bir oyun haberi okudum, zor değilse çeviririm türkçeye bir ara. Bence 4GB 980 almakta mantıklı değil artık, en azından az daha bekleyip uzun vadeli olmayan bir güncelleme yapmayın, para kolay kazanılmıyor, yazık günah biraz daha münakaşa edelim, doğruyu bulacağız. :D @er36po

Eki Görüntüle 24145
Üstad, Özellikle para konusunda çok haklısınız.

Beni düşündüren tek şey DX 12 için bu kartlara güncelleme gelip gelmeyeceği, bir ara Nvidia üst düzey kartlar için DX 12 desteği sunacak diye duymuştum. Eğer DX 12 desteği gelirse bana göre geriye pek sıkıntı kalmıyor. 4K için 2X Titann'ın oldukça iyi olduğunu ve olacağını da düşünüyorum. Belirtiğiniz gibi yeni oyunlar 6 GB Vram isterse zaten Titan karşılayacaktır diye düşünüyorum.

Netice itibari ben 2X Titanın beni 2-3 sene rahat götüreceğini düşünüyorum.:)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı