[Alındı] Intel i5 6500 GTX 960 Sistem

Hiçyılmaz61

Hectopat
Daha fazla  
Herkese iyi sosyaller. Bugün itibari ile bu kendim topladığım PC'yi sipariş ettim.
  • İşlemci: Intel Skylake i5 6500
  • Anakart: MSI Gaming M5
  • Ekran Kartı: MSI GTX 960 4G
  • Kasa: Zalman Z11 Plus
  • Monitör: Asus VX239H
  • PSU: Aerocool VX serisi Aktif PFC
  • SSD: OCZ Trion 100 240 GB
  • HDD: Seagate Barracuda 2 TB 7200 RPM
  • RAM: Corsair Vengeance 8 GB DDR4 2400 MHz
Sistemi 3.850 TL'ye Trabzon/Kıvanç Elektronik'ten topladım. Bütçem hemen hemen bu kadardı, belki biraz daha zorlayabilirdim. Aldığım yer beğenmezsen geri getir değişiriz deyince, bir deneyeyim dedim ve aldım. Sistem nasipse çarşamba akşamı gelecek. Fotoğraf çekip yükleyeceğim en kısa zamanda. Kendim topladığım bu ilk sistemde sizinde görüş ve düşüncelerinizi merak ettiğim için bu konuyu açtım. Yorumlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hemserim ne amacla topladigini bilmiyorum ama oyun icin ise o anakart biraz gereksiz overclock yapan islemci almamissin ben sana anakart olarak MSI B150M Gaming3 öneririm ve ekran kartinida Msi Gtx970 veya Sapphire R9 380x ile degistirmeni öneririm zira para hiçe gider...

Öncelikle hayırlı olsun, K değeri olmayan bir işlemci ile OC yapmaya müsait bir anakartın ufak uyumsuzluğu dışında oldukça sağlam görünüyor. İleride upgrade için yine de mantıklı bir seçim. Güle güle kullanın. Fotoğrafları,kablo işçiliğini detaylı çekerseniz yerel firmalarında bu işin altından gayet güzel kalkabileceği görülür olur ve ileri de sizin bulunduğunuz çevre de sistem toplamak isteyen insanlar olursa yardımcı bir rehber niteliği taşır. Tekrardan hayırlı olsun.

Madem geri götürme imkanın var. O zaman işlemciyi 6600K, sabit diski 1TB ile değiştirip ekran kartını çıkar, sisteme ek olarak 100-150 TL'lik hava soğutucu ilave et derim. Ekran kartı alacaksan bütçe biriktir R9 390 yada GTX970 al yada yeni mimari kart alana kadar bekle.

Madem geri götürme imkanın var. O zaman işlemciyi 6600K, sabit diski 1TB ile değiştirip ekran kartını çıkar, sisteme ek olarak 100-150 TL'lik hava soğutucu ilave et derim. Ekran kartı alacaksan bütçe biriktir R9 390 yada GTX970 al yada yeni mimari kart alana kadar bekle.
Öncelikle yorumunuz için teşekkür ederim. 2 tb hdd zaten 1 tb lık parasına denk geldi. 170 tl ye 1 tb da 167 tl . Başka yerde 2 tb disk 267 tl ye satılıyor. Artık bu fark aldığım yerde nasıl bu kadar düşük oluyor inanın bende merak ediyorum :)
6600k almayı düşündüm ancak yaz sonuna doğru i7'nin üs modelleri çıkarsa direk onlara geçme düşüncem var. Ekran kartı olarak da geçici 960 kullanıcam pascal mimarisindeki gtx 1070 i almayı düşünüyorum .

Hayırlı olsun forumda herkesin istediği gibi topluca oyun testleri ve fotografları bol bir şekilde istiyoruz :D :D :D Mavi ekransız günlere...
Yorumunuz için teşekkür ederim. Öncelikle fotolar ile güncelliycem konuyu.
Oyun testleri için oyun lazım :) Biraz zaman alcak gibi ama yükliycem nasipse.:)

Öncelikle hayırlı olsun, K değeri olmayan bir işlemci ile OC yapmaya müsait bir anakartın ufak uyumsuzluğu dışında oldukça sağlam görünüyor. İleride upgrade için yine de mantıklı bir seçim. Güle güle kullanın. Fotoğrafları,kablo işçiliğini detaylı çekerseniz yerel firmalarında bu işin altından gayet güzel kalkabileceği görülür olur ve ileri de sizin bulunduğunuz çevre de sistem toplamak isteyen insanlar olursa yardımcı bir rehber niteliği taşır. Tekrardan hayırlı olsun.
Yorumunuz için teşekkür ederim. Açıkçası açık adres verme sebebim de tam dediğiniz yere deginiyor. Artık internet veya büyük elektronik mağazaları çıktı çıkalı küçük esnaflar iş yapamaz oldu. İnsanlar ön yargı ile yaklaşmaya başladı. Hani adam diyor vatan computer dururken senden mi alıcam bilgisayarı diyen bi zihniyet mevcut . Ben bir nebzede olsa bu düşünceyi kırma peşindeyim . TopladığıM parçalar bizzat distiribitörden gelmekte bu nedenle satıcı arkadaşımın ufak bi komisyonu ile çok ucuza parçaları almış oluyoruz . Büyük mağazalar ismindeki gücünü etrafındaki kalabalığı etkilemek için kullanıyor . Eh fiyatida 3 iken 5 yapıyor. Biraz uzun oldu ama içimi döktüm sayenizde :) pc yi nasipse toplayıp fotolarini atıcam ancak güç kaynağı modüler değildi onu yarın modüler olarak günceliycem buraya kablo karışıklığı ile birbirine girmiş bi kasa fotoğrafı atmak istemem sonra yazdıklarım boşa gider:) bu sistemi bi ara basamak yaptım ankartı biraz pahalı aldım ileride pscal mimarili kartlara ve i7 6700 k ve üzeri işlemci ile değiştirmek istediğim de ankartı kasadan ayırmak zorunda kalmıym :) bu arada çok uzun oldu şimdiden.affola...

Hayırlı olsun fakat aldığınız kasanın ön usb 3.0 olan kısımları çalışıyor mu ve kasa geniş mi?
Teşekür ederim. Kasanın iç hacmi fazlasıyla geniş ayrıca ön taraftaki 3.0 usb girişleri kasa ile birlikte gelen kablolar aracılığıyla anakarta takılır ise çalışmaktadır.

Güzel sistem hayırlı olsun. Fotoğrafları bekliyoruz.
Teşekkür ederim :)
Fotoları En kısa zamanda yükleyip konuyu güncelliycem.

Hemserim ne amacla topladigini bilmiyorum ama oyun icin ise o anakart biraz gereksiz overclock yapan islemci almamissin ben sana anakart olarak MSI B150M Gaming3 öneririm ve ekran kartinida Msi Gtx970 veya Sapphire R9 380x ile degistirmeni öneririm zira para hiçe gider...
Yorumun için teşekür ederim hemşerim :)
Öncelikle topladığım yerde ki arkadaşım bana 2 3 ay kullan geri getir 800 den sattıysak 700 den geri alırım deyince . Bende böyle bi sistem toplamak geldi aklıma. Şöyle izah edeyim. İntel skylake yeni mimari olduğu için i7 6700k nın üs versiyonu geleceği kesin o çıkana kadar gerekli bütçeyi de çıkarır isem sorun çözülür. Diye düşündüm. Kezà pascal mimarisi yoldayken maxvel mimarisine 1350 tl vermek gereksiz diye düşündüm. Bide bütçe sorunu var tabi :) dediğin ankartı alıp ekran kartını da alıp geri iade edebilirim ama anakartı kasadan sökmek pek işime gelmedi açıkçası anakartı sağlam alıp değişikliği tak çıkar yöntemi ile yapmak daha pratik geldi :)

O zmn bence islemci yuksek al 6700k 6600k ekran kartını daha ucuz bir kart olabilir gtx 950 veya 2gb r9 380 idarelik alirsin haziran r9 490 ve r9 490x eylüle doğru nvidia gtz 1070 ile 1080 gelecek onlara değiştirirsin hayırlı olsun

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı