[Alındı] Mi 11 Lite alınır mı?

Bütçeniz ne kadar hocam?
4.000'in altında kalmak istiyorum.

A52 önerilerini çok gördüm ama bütçeyi zorlamak istemiyorum. Note 10 Pro da Mi 11 Lite ile benzer özelliklerde galiba. Benim gözüme batan farklılıklar ekran ve batarya. Batarya farkı çok önemli değil. Ekranda ise önceliğim görüntü kalitesi.

Ben de Mi 11 Lite almayı düşünüyorum. Araştırdığım kadarıyla kötü yanları çok minimal ve ciddi kullanıcıları ilgilendiren eksikler. Siz de benim gibi gündelik kullanımlar için istemişsiniz telefonu, tercih edebilirsiniz gibi.

Ekranda ise önceliğim görüntü kalitesi.
İki cihazda AMOLED panele sahip. Madem bütçeyi zorlamak istemiyorsun bu iki model arasında tercihini yapman gerekecek. Bir de M11 Lite 90 Hz, Note 10 Pro 120 Hz. Parlaklık olarak da M11 Lite 800 nit, Note 10 Pro modeli 1200 nit. M11 Lite biraz daha iyi görüntü kalitesi bakımından. Note 10 Pro modelinde de Hz ve parlaklık avantajı mevcut.

Merhaba,

Günlük kullanım için bir telefon arayışındayım ve Xiaomi Mi 11 Lite 6 GB modelini gözüme kestirdim. Kağıt üzerindeki özellikleri benzer fiyattaki telefonlara kıyasla iyi duruyor. HDR desteği ve 10 bit renk derinliğine sahip ekranı hoşuma gitti. Mağazada telefonu inceleme fırsatı buldum. Tabii kısıtlı bir biçimde inceleyebildiğim için "kesin olarak almalıyım" düşüncesinde değilim. Bu nedenle fikirlerinizi almak isterim. Şimdiden teşekkürler.

Bütçeniz, cihazdan beklentileriniz ve kullanım amacınız nedir hocam tam olarak?
Ayrıca gayet alınabilir bir çok da güzel cihaz, Xiaomi alınmaz vb. diyenleri takmayın. Onlar genelde en dip modeli kullanıp direkt markaya suç atıyorlar.
Görüntü kalitesi olarak M11 Lite 1 milyar renk paleti ve AMOLED ile çok güzel bir görüntü sunuyor açıkçası.
Bütçeyi de zorlamak istemiyorsanız kesinlikle alınabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bütçeniz, cihazdan beklentileriniz ve kullanım amacınız nedir hocam tam olarak?

Bütçe olarak 4.000'i aşmak istemiyorum. Beklentilerim: Kamera performansının iyi olması, film izlerken güzel bir görüntü kalitesi ve ses sunması. Ses kalitesi çok önemli olmayabilir, kulaklık kullanabilirim. Kullanım amacını az çok tahmin edersiniz zaten. Pek oyun oynamam, oynasam bile en fazla Clash of Clans'te köy kasarım. :D

Görüntü kalitesi olarak M11 Lite 1 milyar renk paleti ve AMOLED ile çok güzel bir görüntü sunuyor açıkçası.

Sırf bu nedenle belli bir bütçede telefon önerisi almak yerine "Mi 11 Lite alınır mı?" konusu açtım. Gerçekten bu bütçe için güzel bir ekrana sahip.

Bütçe olarak 4.000'i aşmak istemiyorum. Beklentilerim: Kamera performansının iyi olması, film izlerken güzel bir görüntü kalitesi ve ses sunması. Ses kalitesi çok önemli olmayabilir, kulaklık kullanabilirim. Kullanım amacını az çok tahmin edersiniz zaten. Pek oyun oynamam, oynasam bile en fazla Clash of Clans'te köy kasarım. :D

Sırf bu nedenle belli bir bütçede telefon önerisi almak yerine "mi 11 Lite alınır mı?" konusu açtım. Gerçekten bu bütçe için güzel bir ekrana sahip.

4000'i aşmak istemiyorsanız çok iyi bir seçim olur hocam isteklerinize göre.
Kesinlikle alınır sizin açınızdan :)

Ekran kalitesi, renkleri doğru vermesi, hafifliği ile mükemmel telefon ancak sorunları olan bir cihaz. MIUI çok sorunlu sadece yazılımdan dolayı A52 alınır desem yanlış söylemiş olmam ancak yeni bir güncelleme yayınlayacak Xiaomi belki o zaman düzelir yazılım, bunun haricinde alınabilir bir telefon kesinlikle, oyun oynamıyorsaniz 6 GB RAM yeterli bence.

Mi 11 Lite'ı satın aldım. Birkaç günlük kullanım sonrasında inceleme yapmayı düşünüyorum. Şimdilik sadece arayüzde dolaşsam da memnunum.
İlk sayfada söylediğim siyah renklerin bazı resim ve videolardaki piksellenme sorununu test ettiniz mi? Instagram kullanıyorsanız en çok keşfet kısmındaki siyah arka planlı videolarda belli oluyor.

Geri
Yukarı