[Alındı] MSI GF75 THİN 9SC

Furkan4486

Hectopat
Değerli dostlar uzun araştırmalar sonucunda msi GF75 Thin 9sc oyuncu bilgisayarı satın aldım. Ben ürünü Hepsiburada üzerinden KDV indirimi ile satın aldım. KDV indirimi ile bana 8250 TL'ye mal oldu.

IMG_20190826_144914.jpg

Bilgisayarın öncelikle tasarımı çok güzel. Bilgisayar İnce ve alüminyum kaplama ile kaplanmış. Malzeme kalitesi oldukça iyi.

Klavye kırmızı bir aydınlatmaya sahip. Aydınlatma 3 kademeli olarak ayarlanabiliyor. Klavyenin kalitesi ve tuş hissiyatı oldukça kaliteli.

images (1).jpeg

Bilgisayarın donanımına gelirsek. İçerisinde i7 9750H işlemci, GTX 1650 Max Q, 16Gb Ram (8x2), 500 GB M2 SSD mevcut.

Güç olarak oldukça iyi. Günümüzdeki oyunları çok rahat bir şekilde oynayabilirsiniz.

Ekran kısmına gelirsek 17 inç 60 HZ IPS bir panale sahip. Renkler ve canlılık çok iyi. Ama benim en çok rahatsız olduğum bir sorun var. Ekran da ışık sızması var. Ve bu ışık sızması ilerleyen zamanlarda daha çok artacağından eminim. Neden diyecekseniz çünkü ekranın çerçeveleri çok ince. Ekranın menteşesi ise oldukça sert. Yani ekran oldukça sert açılıyor ve kapanıyor. Bu ince çerçeveler sert menteşelere bağlandığı için ekranı açınca ışık sızmaları çok daha fazla gözüküyor. Ve ileride bu çerçeveler esneyince sızmalar ciddi manada çoğalacaktır. Sırf bu sıkıntısından dolayı iade işlemlerini başlattım.

LRM_EXPORT_1016105342578166_20190826_200435312.jpeg

IMG_20190826_210528.jpg

Dediğim gibi ışık sızması hariç bilgisayar oldukça iyi ve güçlü.

Şimdi kendime ışık sızması az olan msi modelleri aramaya başladım. Işık sızması az olan msi model önerilerinizi de bekliyorum. Aklınıza takılan herhangi bir soru var ise sorabilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Işık sızması değil IPS Glow'a benziyor bu sorun değildir IPS panelin dezavantajı denebilir boşa gönderirsiniz.

Farkı açılardan baktığınız zaman ışık farklı yerlerde oluyorsa kesinlikle IPS Glow.

Technopat'ın videosunu izlerseniz daha iyi anlarsınız
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hayırlı olsun iyi günlerde kullan.
MSI hayranı mısınız acaba ?
Mesela GTX 1660 TI Monster Tulpar T5 7600 TL. Bunun gibi bilgisayarlar varken GTX 1650 ekran kartına sahip pcye 8000 TL vermek... Yine de ne olursa olsun tadını çıkarın.

Işık sızması değil IPS Glow'a benziyor bu sorun değildir IPS panelin dezavantajı denebilir boşa gönderirsiniz.

Farkı açılardan baktığınız zaman ışık farklı yerlerde oluyorsa kesinlikle IPS Glow.

Technopat'ın videosunu izlerseniz daha iyi anlarsınız
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Yok hocam ips glow değil. Sızma olan kenarlara hafif baskı uygulayınca gidiyor.

Hayırlı olsun iyi günlerde kullan.
MSI hayranı mısınız acaba ?
Mesela GTX 1660 TI Monster Tulpar T5 7600 TL. Bunun gibi bilgisayarlar varken GTX 1650 ekran kartına sahip pcye 8000 TL vermek... Yine de ne olursa olsun tadını çıkarın.

Hocam msi gibisini tanımam herhalde. Adamlar gerçekten kaliteli iş çıkarıyorlar. Gerek malzeme kalitesi gerek dizaynı ve gereksede garanti süreci ile birçok firmaya bin basar. Evet ben zaten bu parayı gücü için değilde malzeme kalitesi dizaynı ve aliminyum kasa olduğu için verdim ne yalan söyleyeyim
Çok pis kazık yediniz desem? Monster Tulpar T5 V19.1 1660 Ti var. Siz bu fiyata 1650 Max-Q almışsınız.
:) Yok hocam merak etmeyin piyasadan haberim var. Sırf ekran kartı bir tık iyi diye gidip naylona para verecek değilim. Monster ne yazık ki benim gözümde plastik yığını.

Değerli dostlar uzun araştırmalar sonucunda msi GF75 Thin 9sc oyuncu bilgisayarı satın aldım. Ben ürünü Hepsiburada üzerinden KDV indirimi ile satın aldım. KDV indirimi ile bana 8250 TL'ye mal oldu.

Eki Görüntüle 431780

Bilgisayarın öncelikle tasarımı çok güzel. Bilgisayar İnce ve aliminyum kaplama ile kaplanmış. Malzeme kalitesi oldukça iyi.

Klavye kırmızı bir aydınlatmaya sahip. Aydınlatma 3 kademeli olarak ayarlanabiliyor. Klavyenin kalitesi ve tuş hissiyatı oldukça kaliteli.

Eki Görüntüle 431786

Bilgisayarın donanımına gelirsek. İçerisinde i7 9750H işlemci, GTX 1650 Max Q, 16Gb Ram (8x2), 500 GB M2 SSD mevcut.

Güç olarak oldukça iyi. Günümüzdeki oyunları çok rahat bir şekilde oynayabilirsiniz.

Ekran kısmına gelirsek 17 inç 60 HZ IPS bir panale sahip. Renkler ve canlılık çok iyi. Ama benim en çok rahatsız olduğum bir sorun var. Ekran da ışık sızması var. Ve bu ışık sızması ilerleyen zamanlarda daha çok artacağından eminim. Neden diyecekseniz çünkü ekranın çerçeveleri çok ince. Ekranın menteşesi ise oldukça sert. Yani ekran oldukça sert açılıyor ve kapanıyor. Bu ince çerçeveler sert menteşelere bağlandığı için ekranı açınca ışık sızmaları çok daha fazla gözüküyor. Ve ileride bu çerçeveler esneyince sızmalar ciddi manada çoğalacaktır. Sırf bu sıkıntısından dolayı iade işlemlerini başlattım.

Eki Görüntüle 431778
Eki Görüntüle 431779

Dediğim gibi ışık sızması hariç bilgisayar oldukça iyi ve güçlü.

Şimdi kendime ışık sızması az olan msi modelleri aramaya başladım. Işık sızması az olan msi model önerilerinizi de bekliyorum. Aklınıza takılan herhangi bir soru var ise sorabilirsiniz.
Ne yaptınız hocam.. Iade ettiniz mi ürünü

Bu parayı GTX1660ti lı bir modele verseymişsiniz keşke. 1650 ile aralarında çok fark var. Birde sizdeki model MAX-Q. Tasarımına kanmanız garip geldi. Genede sizin tercihiniz. Umarım ileride sizi üzmez...

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı