[Alındı] MSI GT73VR GRE TITAN 120hz GTX 1070 with G-SYNC

Arkadaşlar merhaba,

Daha önce Amazon Almanya üzerinden Asus 752VS için niyetlenip siparişimin üzerinden 2 hafta geçmesine rağmen ürünü kargolamadıkları için Türkiye'den MSI GT73VR 6RE TITAN taşınabilir oyun bilgisayarını satın aldım.

Aşağıda laptopla ilgili yaptığım testleri paylaşıyorum. Bazı sitelerde 120Hz panelli modellerin G-Sync içermediği ile alakalı bilgiler vardır. Kimisi var kimisi yok diyordu. Bu modelde G-Sync var arkadaşlar.

Laptop'un fotoğrafları nette bulunabildiği için ben sadece yaptığım testleri ve oyunlardan aldığım FPS skorlarını yükleyeceğim.

Mafia III oyunu da hediye edildi.
2 ay WTFast ve Xsplit abonelikleri.

Kutunun içinden çanta çıkmıyor sadece MSI'ın oyuncu mouse'u çıktı. Bende Razer Mamba ve Firefly ikilisi olduğu için mouse kardeşe gitti.

Kısaca özelliklerini yazarsam:

MSI GT73VR 6RE TITAN

• İşletim Sistemi: Windows 10
  • Ekran: 17.3" FHD (1920x1080) Yansımasız 120Hz
  • İşlemci: Intel® Core™ i7-6820HK (8M Cache, up to 3.60 GHz)
  • Chipset: Intel® CM236
  • Ekran Kartı: GeForce GTX 1070 8GB GDDR5
  • Hafıza: 32 GB DDR4 2400Mhz
  • Hafıza Yuvası: 4 Slot
  • Maksimum Hafıza: 64GB
  • Hard Disk: SuperR4 512GB (2X256) SSD + 1TB 7200RPM
  • Ön Kamera: FHD type (30fps@1080p)
  • Klavye: Programlanabilir Arka aydınlatmalı

cpu.JPG
gorev.JPG
gpu.JPG
gysnc.JPG
120hz.JPG
ram.JPG
ethernet.JPG
cpu.JPG
gysnc.JPG
120hz.JPG
ssd.JPG

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba,

Biliyorsunuz gaming laptoplar 17.3 inç olanları özellikle özel soğutucu bölmeli oldukları için normal 17.3 inç belirtilen sırt çantalarına uymamakta.

Laptop için sırt çantası tavsiyesi olanlardan, kullananlardan bilgilendirme alabilir miyim?

Türkiye'de 17.3-18.4 için gaming olanlara uygun çanta bulamadım. Dağcılık çantaları var. İçine özel koruyucu bölüm yaptırıp kullananlar var. Ayrıca dj'lerin music box'ları için özel üretilmiş çantalarda var. Ama özellikle bu dj ve fotoğraf ekipmanı çantaları 600-700 TL yani pahalı.

200-300 TL max. kullanıcı incelemesindeki laptop için kesin uyar dediğiniz, bildiğiniz sırt çantası tavsiyesi alabilir miyim?

Teşekkür ederim.

Diğer testler...

Eki Görüntüle 207902 Eki Görüntüle 207903 Eki Görüntüle 207905 Eki Görüntüle 207906 Eki Görüntüle 207907 Eki Görüntüle 207909 Eki Görüntüle 207910 Eki Görüntüle 207911 Eki Görüntüle 207912

Eki Görüntüle 207914

Diğer testler. 3D Mark testleri daha sonra gelecektir.

Eki Görüntüle 207919 Eki Görüntüle 207921 Eki Görüntüle 207922 Eki Görüntüle 207923 Eki Görüntüle 207924 Eki Görüntüle 207925 Eki Görüntüle 207926 Eki Görüntüle 207927 Eki Görüntüle 207928

Dragon Center Ekranı - OC modunda

Eki Görüntüle 207930
Hocam bu MSI Dragon Center'ın kaçıncı sürümü ? benim ki böyle değilde. Acaba VR özellikli laptoplara mı böyle ?

Hocam bilgisayar canavar. Hayırlı olsun. Sadece saçma olan belki bilmediğim bir şey vardır. Bu kadar para verip hala 1920x1080 çözünürlükte kalıyoruz. 2k falan olsa çok daha iyi olmaz mı ?

Yalnız o notebook'ta G-SYNC olduğunu hiç sanmıyorum, sitesindeki bilgilere bakarak konuşuyorum GT73VR 6RE Titan | Laptops - The best gaming laptop provider | MSI Global keza o kadar modeline baktım, sanırım MSI'ın 120hz'lik monitör bulunduran hiçbir modelinde G-SYNC yok. Mesela şu sayfaya A gaming laptop with 120Hz/5ms built-in panel baktığınızda G-SYNC ile alakalı hiçbir ibare yok, inanması güç ama öyle. Sizin ekran görüntülerinde paylaştığınız G-SYNC ibarelerinin ekran kartıyla alakalı olduğunu düşünüyorum.

Son düzenleme:
Yalnız o notebook'ta G-SYNC olduğunu hiç sanmıyorum, sitesindeki bilgilere bakarak konuşuyorum GT73VR 6RE Titan | Laptops - The best gaming laptop provider | MSI Global keza o kadar modeline baktım, sanırım MSI'ın 120hz'lik monitör bulunduran hiçbir modelinde G-SYNC yok. Mesela şu sayfaya A gaming laptop with 120Hz/5ms built-in panel baktığınızda G-SYNC ile alakalı hiçbir ibare yok, inanması güç ama öyle. Sizin ekran görüntülerinde paylaştığınız G-SYNC ibarelerinin ekran kartıyla alakalı olduğunu düşünüyorum.

Merhaba dostum. Değerli yorumların için teşekkür ederim. Sandığınızın aksine cihazda G-SYNC teknolojisi bulunmakta. Aşağıda G-SYNC kapalı ve açıkken durumları görebilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Aynı testleri kendim de denedim. Sonuç yukarıdakiyle aynı. Cihazda G-SYNC teknolojisi olduğu testlerde kendi gözlerimle de gördüm. Teşekkürler.

Hocam bu MSI Dragon Center'ın kaçıncı sürümü ? benim ki böyle değilde. Acaba VR özellikli laptoplara mı böyle ?

Hocam bilgisayar canavar. Hayırlı olsun. Sadece saçma olan belki bilmediğim bir şey vardır. Bu kadar para verip hala 1920x1080 çözünürlükte kalıyoruz. 2k falan olsa çok daha iyi olmaz mı ?

Kusura bakmayın geç cevap verdiğim için.

Aşağıdaki linkte ilgili sürümü bulabilirsiniz. Sürüm: 1.2.1707.2501
Support For GT73VR 6RE Titan | Laptops - The best gaming laptop provider | MSI Global

Aslında 2K almayı düşünüyordum ama Türkiye'de 4k 60hz - FHD 120hz vardı. Ayrıca aynı özelliklere sahip Alienware'in 2k ve 120hz panelli bir laptop'u vardı ama Türkiye'de yoktu. Bu sebeple bunu tercih ettim.

Dostum bu laptop için hangi çantayı kullanıyorsun acaba?Bende bir tane msi çantası aldım fakat sığmadı ve geri yolladım. @eflatun

Aşağıdaki link'teki çantayı kullanıyorum. Gayet memnunum.

Ozone Gaming Rover Gaming Ekipman - Gaming Notebook Sırt Çantası Oyuncuların Güvenilir Marketi GameEkstra.com 'da

pr_01_4805.jpg
pr_02_4805.jpg

Ah ah.. İç çekmemek elde değil. Anlıyorum size taşınabilir lazım, ancak bu paraya ne canavar toplanırdı be. Hayırlı olsun. LOL'daki FPS neden düşük tü?

Ah ah.. İç çekmemek elde değil. Anlıyorum size taşınabilir lazım, ancak bu paraya ne canavar toplanırdı be. Hayırlı olsun. LOL'daki FPS neden düşük tü?

Doğru diyorsun dostum. Yalnız bilgisayarın donanımlarını masaüstüne benzer bir şekilde aynı bütçeyle topladığımda (aşağı-yukarı aynı bileşenleri seçerek) bana kasasız,klavyesiz,soğutma sistemsiz monitör dahil 10 bin TL'lik fiyat çıkartmakta. Masaüstünün avantajı sürekli upgrade'e açık olması doğru bence de ah ah..

Dediğiniz gibi mobilite önemli. Her gün böyle bir donanımı istediğim an istediğim yere taşıyabiliyorum. Ama ben de isterdim kasa donanımı toplamak, çünkü çok eğlenceli ve daha özelleştirilebilir. Bu laptopda da ram+ssd+harddisk+ekran kartı değiştirilebiliyor. Tabii ekran kartı teoride değiştirilebiliyor. MXM ürünleri çok spesifik ve maalesef ülkemizde bulunmuyor. Her model her laptop markasına uymuyor.

GTX 1070 şu an için kafi. GTX 1080'i ise 1200 dolara upgrade etme imkanı yurt dışında var. LOL oynamıyorum daha çok Dota 2 oynuyorum. Onda da ultra ayarlarda 120 fps alıyorum. LOL'ü tekrar kuruyorum. Bittiğinde tekrar güncelleyeceğim.

güncelleme: LOL'de ultra ayarlarda, anti-aliasing ve dikey senkronizasyon açık aldığım fps değeri: 200-300 fps aralığında.

MSI GT73VR TITAN CORE İ7 6820HK 2.7GHZ-32GB-2x256SSD+1TB-17.3"-GTX1070 8GB-W10

Kullandığım ekipmanların tanıtımı:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Son düzenleme:
Merhaba dostum. Değerli yorumların için teşekkür ederim. Sandığınızın aksine cihazda G-SYNC teknolojisi bulunmakta. Aşağıda G-SYNC kapalı ve açıkken durumları görebilirsiniz.

Aynı testleri kendim de denedim. Sonuç yukarıdakiyle aynı. Cihazda G-SYNC teknolojisi olduğu testlerde kendi gözlerimle de gördüm. Teşekkürler.

Kusura bakmayın geç cevap verdiğim için.

Aşağıdaki linkte ilgili sürümü bulabilirsiniz. Sürüm: 1.2.1707.2501
Support For GT73VR 6RE Titan | Laptops - The best gaming laptop provider | MSI Global

Aslında 2K almayı düşünüyordum ama Türkiye'de 4k 60hz - FHD 120hz vardı. Ayrıca aynı özelliklere sahip Alienware'in 2k ve 120hz panelli bir laptop'u vardı ama Türkiye'de yoktu. Bu sebeple bunu tercih ettim.

Aşağıdaki link'teki çantayı kullanıyorum. Gayet memnunum.

Ozone Gaming Rover Gaming Ekipman - Gaming Notebook Sırt Çantası Oyuncuların Güvenilir Marketi GameEkstra.com 'da

Eki Görüntüle 257813 Eki Görüntüle 257814
Sizin adınıza sevindim kendi adıma üzüldüm o zaman, ben anlamıyorum G-SYNC varsa MSI bunu nasıl belirtmiyor, ben de notebook alacağım ama G-SYNC olup olmadığından emin olmadan nasıl alabilirim, böyle bir salaklık olamaz, hele ki MSI gibi büyük bir firma tarafından. Şöyle sayfalar var sanırım aynı saçmalıktan bahsediyorlar onlar da, G-SYNC olduğuna rağmen MSI'ın bunu neden ürün sayfasında belirtmediği falan Gt73vr, does it really have g sync? Peki hocam bu 120 hz'lik G-SYNC'li panel, IPS mi yoksa TN mi? Benim tahminime göre TN çünkü MSI olsun XMG gibi başka firmalar olsun 60hz'de IPS, 120hz'de TN panel veriyorlar.

Son düzenleme:
LOL'de ultra ayarlarda, anti-aliasing ve dikey senkronizasyon açık aldığım FPS değeri: 200-300 FPS aralığında.
Peki yine biraz değişik olacak sorum, 120Hz olan ekran dikey senkronizasyon(V-Sync) açık olunca nasıl 200-300 FPS veriyor? Sadece meraktan soruyorum.
Not: Kısaltmaları büyük harf ile yazınız. Alıntı yaparken ben düzgün yazdım, sonra bir de ban yemiyelim.

Sizin adınıza sevindim kendi adıma üzüldüm o zaman, ben anlamıyorum G-SYNC varsa MSI bunu nasıl belirtmiyor, ben de notebook alacağım ama G-SYNC olup olmadığından emin olmadan nasıl alabilirim, böyle bir salaklık olamaz, hele ki MSI gibi büyük bir firma tarafından. Şöyle sayfalar var sanırım aynı saçmalıktan bahsediyorlar onlar da, G-SYNC olduğuna rağmen MSI'ın bunu neden ürün sayfasında belirtmediği falan Gt73vr, does it really have g sync? Peki hocam bu 120 hz'lik G-SYNC'li panel, IPS mi yoksa TN mi? Benim tahminime göre TN çünkü MSI olsun XMG gibi başka firmalar olsun 60hz'de IPS, 120hz'de TN panel veriyorlar.

Evet doğru söylüyorsunuz. Aslında bu bilgi kirliliğinin güzel bir örneği. Çoğu yerde bu konu tartışmalı. Kimisi var diyor, kimisi yok diyor. G-SYNC olup olmadığını kendim test edince ben de var olduğuna ikna oldum. Panel ise TN'dir doğru.

Peki yine biraz değişik olacak sorum, 120Hz olan ekran dikey senkronizasyon(V-Sync) açık olunca nasıl 200-300 FPS veriyor? Sadece meraktan soruyorum.
Not: Kısaltmaları büyük harf ile yazınız. Alıntı yaparken ben düzgün yazdım, sonra bir de ban yemiyelim.

Bu konu galiba lol ile alakalı. Hiçbir bilgim yok. Sizin için botlarla maç yapıp değer aralıklarını öğrenmek için yüklemiş oldum. Belki bilen birileri varsa öğrenmiş oluruz. V-sync normalde panel yenileme hızına kitlemesi gerekiyor sanırım.

Evet doğru söylüyorsunuz. Aslında bu bilgi kirliliğinin güzel bir örneği. Çoğu yerde bu konu tartışmalı. Kimisi var diyor, kimisi yok diyor. G-SYNC olup olmadığını kendim test edince ben de var olduğuna ikna oldum. Panel ise TN'dir doğru.

Panel IPS diye biliyorum ben.Zaten senin koyduğun linktede aşağıdaki resimli özelliklerde "IPS seviyesi panel" yazıyor.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı