[Alındı] Ryzen 5 1500X Ve MSI R7 240 Sistem

Evet, sonunda istediğim sistemi aldım. Normalde dün açacaktım konuyu ama hazırladığım Windows 10 USB'yi kaybetmişim. Yeni kurana kadar bugün oldu işte. :)

Bileşenler:
  • R5 1500X: (727 TL) Normalde 1600 alacaktım ama aldığım yerde yoktu. Ben de 1500X aldım. Ayrıca kendisi R5 1400 fiyatına aldığım için sıkıntı etmiyorum.
  • Gigabyte A-B350 Gaming 3: B serisinin en beğendiğim anakartıdır. Kendisini 430 TL'ye aldım.
  • Corsair 16 GB 3000 MHz RAM: 680 TL RAM fiyatları böyle maalesef...
  • R7 240 2 GB: (180 TL) Sistem toplama konumu takip eden arkadaşlar ve R7 240 modelini görenler içinden bu sisteme neden bunu aldın diyecekler hemen içlerinden. :) Bildiğiniz üzere ekran kartı piyasası karışık. Ben de idareten aldım zaten. Seneye RX 580 veya yeni nesil alacağım.
  • Samsung 850 Evo 250 GB: (400 TL) Bir önceki sistemimde de vardı. Gayet iyi bir SSD.
  • Phanteks P400: (300 TL) Kablolama dostu. Bu fiyata en iyi kasalardan.
  • Cooler Master G650M: FSP Hydro 600W alacaktım ama o yoktu. Ben de bunu aldım. Fena değil şimdilik.
  • CF390: Monitör gayet güzel. 72 Hz, Freesync, Curved, VA panel. Günlük kullanımı keyifli. Daha oyun oynamadım. Oyun performansının da iyi olacağına eminim.
  • Logitech S60: Fiyatına göre iyi. Kulaklığım olduğu için zaten sık sık kullanmayacağım.
Sistem toplam 4200 TL civarı tuttu.
@SideWinder @Barış Tolon @Silinen üye @Nazım Paşa @Cihatinan @105993 @fullmetal @Bayram Şenakar @KralGS @My Man!

Klavyemi sistem için sattım. Farem de şu an yanımda değil. A4 Tech ile takılıyoruz. :)

Resimlere geçelim artık istiyorsanız;

Resim kaliteleri için kusura bakmayın.

20170821_142853.jpg
20170821_142122.jpg
20170821_142550.jpg
20170821_125043.jpg
20170821_125518.jpg
20170821_125830.jpg
20170821_130047.jpg

20170821_130047.jpg
20170821_144826.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
100.000 yıl sonra yazıyorum ama hayırlı olsun.:) Ben de idare etmek için GTX 1050 aldım keşke sizin gibi R7 240 alsaydım. Gelen para ile Curved alırdım ya da sıvı soğutma alırdım. Şu an anakartım ile bir sorunum yok ama alırken bir konu açıp sorsam anakart olarak B350 Tomahawk yerine sizinkini alırdım herhalde. Kablolamayı çok iyi yapmışsınız. Evie Frye'nn ısrarıyla daha da iyi bir hale gelmiştir herhalde. Ben zaten kablolama olarak biraz dar olan Spec Alpha'nın arka kapağını kapattım bir daha açılmamak üzere. Hocam temizlik konusunu nasıl hallediyorsunuz şu ana kadar temizlik yaptınız mı kasa içinde? Ben arada PSU'nun ve dışarıdan fanlara denk gelen yerdeki toz filtresini süpürüyorum onun dışında bir şey yapmadım Ağustos ayının başında aldığımdan beri.

Ben de bir şey yapmadım. Sadece geçen LED bağlamak için açtığımda genel olarak üstündeki tozu aldım. Tamamen sana kalmış temizleyip temizlememek. Fakat arada bir tozunu almanın zararı olmayacaktır. :)

Sistem servise gitti ayrıca. Ondan sonra kablolamayı daha da iyi bir şekilde düzenledim. Güncel fotoğrafını atarım daha sonra.

Ben de bir şey yapmadım. Sadece geçen LED bağlamak için açtığımda genel olarak üstündeki tozu aldım. Tamamen sana kalmış temizleyip temizlememek. Fakat arada bir tozunu almanın zararı olmayacaktır. :)

Sistem servise gitti ayrıca. Ondan sonra kablolamayı daha da iyi bir şekilde düzenledim. Güncel fotoğrafını atarım daha sonra.
Ben kapatamam bir daha diye arka kapağı açmaya korkuyorum :)
LED şerit aldım ama kasaya nasıl takacağım bilmiyorum çünkü cam kapak kapanınca kasanın çerçevesine olduğu gibi vida ve kapağın tutunması için konulan çıkıntı tarzı şeyler tıkıyor. LED şerit elime ulaşsın mutlaka konu açıp yardım isteyeceğim. Sizde yardım istenecek kişiler listesindesiniz. Konuyu açıp fotoğraf ekleyince zaten ne demek istediğimi anlarsınız.

Son düzenleyen: Moderatör:

Anakarttan memnun musun?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı