[Alındı] AMD Ryzen 1500X Sistem

Merhaba Technopat ailesi,
Size birçok konuda soru sordum yardım istedim ve en sonunda istediğim sistemi aldım. Görüşlerimi yazacağım. Size teknik konuda pek birşey katamam ama kullanıcı görüşlerim ile aklınızda bir fikir oluşturabilirim.

[İşlemci] AMD Ryzen 5 1500x
Aslında 1600 alacaktım ama fazladan para vermeye gerek duymadım. İstediklerimi oldukça fazla bir şekilde karşılıyor. CPU sıcaklığı standart fan hızında oyunlarda 40 45 dereceyi geçmiyor. Fanı oldukça kaliteli ek bir hava soğutucuya gerek olmadığını düşünüyorum.

[Anakart] Asus Prime B-350 Plus
Bu anakartı aslında düşünmüyordum fakat özelliklerine baktığımda oldukça hoşuma gitti. BIOS menüsü oldukça kullanışlı ve anlaşılabilir.

[Güç Kaynağı] Aerocool KCAS 600W 80+
Güç kaynağını aslında VS serisinden alacaktım fakat kronik sorunları olduğunu duydum ve bu güç kaynağına yöneldim. Beklediğimden biraz fazla ses çıkarsa da herhangi bir sıkıntı yaşamadım. Kablolama için kabloları oldukça düzenli.

[Kasa] Aerocool LS5200
Kasadan oldukça memnunum. Alttaki fotoğrafta görebileceğiniz gibi kablolama için aşırı mükemmel bir kasa. Güç kaynağı, HDD ve fazlalık kabloları saklamak için bir kafes var. Oldukça hoşuma gitti kasa oldukça ferah gözüküyor.

[HDD] Seagate Barracuda 1TB 64MB 7200rpm
Normal bir HDD işte [emoji3] HDD'yi bölmeye çalıştım fakat ikiye bölebildim. D diskine daha fazla yer ayırmak istiyordum fakat yapamadım. Yine de sıkıntı değil bol bol alanım var zaten.

[Ekran Kartı] GT220
Eski bilgisayarımın ekran kartı. Stoklar yüzünden yeni ekran kartı almadım. Genellikle CS:GO oynuyorum ve 80-100 arası FPS alıyorum. Monitörüm 60 HZ ve 100 FPS bana fazlasıyla yetiyor. Belki yeni bir ekran kartı almadan bu ekran kartını kullanabilirim.

20170707_181300.jpg

Merhaba sisteminizde SSD yok sanırım bende bu sisteme benzer bir sistem kurdum ve %100 disk sorunu yaşıyorum. Bu sorun sistem açıldıktan sonra 15 dakika kadar sürüyor sonra kendiliğinden düzeliyor. Merak ettiğim acaba siz böyle bir sorun yaşadınız mı?

Merhaba sisteminizde SSD yok sanırım bende bu sisteme benzer bir sistem kurdum ve %100 disk sorunu yaşıyorum. Bu sorun sistem açıldıktan sonra 15 dakika kadar sürüyor sonra kendiliğinden düzeliyor. Merak ettiğim acaba siz böyle bir sorun yaşadınız mı?
Evet bende SSD almadım bilgisayar açıldıktan sonra maximum 30 saniye oluyor sonra düşüyor ama o 30 saniye içerisinde hiç kasma yaşamadım.

Evet bende SSD almadım bilgisayar açıldıktan sonra maximum 30 saniye oluyor sonra düşüyor ama o 30 saniye içerisinde hiç kasma yaşamadım.
Cevabınız için teşekkür ederim. Peki kullandığınız Windows sürümü nedir acaba, ISO dosyasını nereden indirip kurdunuz, Windows Update'den güncellemelerin hepsini aldınız mı, sistemi kurduğunuzda belli ayarlar yaptınız mı örneğin bazı servislerin kapatılması veya bazı uygulamaları kapatmak gibi sorularımı yanıtlarsanız gerçekten çok mutlu olurum zira bende bu sorunu yaşıyorum ve çözümünü bulabilmiş değilim.

Cevabınız için teşekkür ederim. Peki kullandığınız Windows sürümü nedir acaba, ISO dosyasını nereden indirip kurdunuz, Windows Update'den güncellemelerin hepsini aldınız mı, sistemi kurduğunuzda belli ayarlar yaptınız mı örneğin bazı servislerin kapatılması veya bazı uygulamaları kapatmak gibi sorularımı yanıtlarsanız gerçekten çok mutlu olurum zira bende bu sorunu yaşıyorum ve çözümünü bulabilmiş değilim.

Windows Pro Demo en son sürümü. Sinerji'den aldiğimda yüklü geldi. Hiçbir değişiklik yapmadım.

Hocam bende 1500x işlemcili bir sistem topladım. Boşta ve yükte sıcaklığı kaç oluyor? Benimki boşta 50 civarı stress testinde 87'yi gördü biraz fazla geldi bu bana.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı